موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/94854 :کد

0

اصلاح مواد طرح قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -اصلاح مواد طرح قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی

با موافقت نمایندگان به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح مواد ۳، ۶ و ۲۴ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اصلاح شد.

 

با موافقت نمایندگان به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح مواد 3، 6 و 24 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اصلاح شد.

به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان در صحن امروز (یکشنبه هفتم شهریور ماه) طرح اعاده شده اصلاح مواد 3، 6 و 24 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی از شورای نگهبان را مورد بررسی، اصلاح و تصویب قرار دادند.

 
باشگاه خبرنگاران نوشت: به موجب این بررسی تبصره 2 الحاقی به ماده 6 موضوع بند 3 ماده 3 به شرح ذیل اصلاح شد:
 
در مواردی که ارائه کالا و خدمات توسط موسسان و نهادهای عمومی غیردولتی و واحدهای تابعه و وابسته آنها در قانون تأسیس یا اساسنامه آنها به عنوان وظیفه اصلی آنها شناخته شده و تأمین، تولید و یا عرضه کالا و خدمات مذکور در جهت رفع نیازهای جامعه باشد، در صورتی که رعایت این بند موجب اخلال در تولید، تأمین و یا عرضه آن کالا و خدمات بشود، به پیشنهاد دستگاه اجرایی ذیربط و تأیید شورای رقابت از شمول این بند مستثنی خواهند بود.
 
همچنین فهرست این دسته از بنگا‎ه‌ها در پایگاه «سایت» رسمی مرکز ملی رقابت و یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار با مشخصات کامل بنگاه و کالا و خدمات تولیدی و یا عرضه شده از سوی آنها درج می‌شود.
 
در ادامه در متن الحاقی به تبصره 3 بند 5 «وزارت امور اقتصادی و دارایی» حذف و عبارت «سازمان بورس و اوراق بهادار و حکم مرجع قضایی ذی صلاح» جایگزین می‌گردد و در فراز دوم عبارت «در صورتی که مدیران... اوراق بهادار افزایش می‌یابد» حذف و عبارت زیر جایگزین می‌گردد:
 
«سقف کارمزدها هر سه سال یک بار متناسب با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار افزایش می‌یابد. در صورتی که مدیران اشخاص حقوقی موضوع این بند از اجرای تکالیف قانونی تخلف نمایند، متخلف محسوب و به پرداخت جریمه نقدی بر اساس ترتیبات مقرر در ماده 14 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 25 آذر ماه سال 1388 محکوم می‌شوند.»
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :