موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94946 :کد

0

کاهش محبوبیت صدر اعظم آلمان

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -کاهش محبوبیت صدر اعظم آلمان

نتایج یک نظرسنجی جدید از کاهش محبوبیت انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در کشور حکایت دارد.

نتایج یک نظرسنجی جدید از کاهش محبوبیت انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در کشور حکایت دارد.


به گزارش تحلیل ایران: بر اساس نظرسنجی «امنید» که برای روزنامه «بیلد ام سونتاگ» انجام شده است، 50 درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند با ماندن مرکل در قدرت پس از انتخابات سال 2017 مخالفند.


42 درصد از 501 شرکت کننده در این نظرسنجی که نتایج آن روز یکشنبه منتشر شد، با ادامه صدر اعظمی مرکل موافق بودند.


به گزارش رویترز، حملات ماه جولای که مسئولیت دو مورد از آن را گروه تروریستی داعش به عهده گرفت، توجه و افکار عمومی این کشور را به سیاست درهای باز مرکل در زمینه پذیرش مهاجران معطوف کرده است.


پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو از خاورمیانه، آفریقا و نقاط دیگر جهان در سال گذشته میلادی بیم و نگرانی فزاینده ای را  درباره نحوه همزیستی آنان در جامعه آلمان و بازار کار  این کشور برانگیخت.


روزنامه «بیلد ام سونتاگ» در ماه نوامبر نیز از نظرسنجی خود درباره این موضوع خبر داد که بر مبنای آن 45 درصد حامی ماندن وی در قدرت بودند و 48 درصد نیز با این مساله مخالفت کردند.

فرانک یورگن وایزه، رئیس سازمان امور مهاجران و پناهجویان آلمان ، در گفت و گو با خبرنگار این روزنامه اعلام کرده است تا پایان امسال حد اکثر 300 هزار پناهجو به این کشور وارد خواهند شد.


صدر اعظم آلمان در مصاحبه خود با یک روزنامه منطقه ای که سه شنبه گذشته منتشر شد، در پاسخ به سوالی درباره طرحهای خود در انتخابات سال 2017 گفت: «در زمان مناسب، درباره این موضوع اظهار نظر خواهد کرد.»

 

 

منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :