موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/94948 :کد

0

اصل دستگیری جاسوس در تیم هسته‌ای صحت دارد

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -اصل دستگیری جاسوس در تیم هسته‌ای صحت دارد

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت: منافقین خلق کسانی بودند که طی سالیان زیادی کورکورانه مردم کوچه و بازار را به خاک و خون کشیدند.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت: منافقین خلق کسانی بودند که طی سالیان زیادی کورکورانه مردم کوچه و بازار را به خاک و خون کشیدند.
 

به گزارش تحلیل ایران
، حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در صدویکمین نشست خبری با اشاره به جنایات منافقین در سال 61 اظهار کرد: منافقین خلق کسانی بودند که طی سالیان زیادی کورکورانه مردم کوچه و بازار اعم از زن، مرد، کودک و پیر و جوان را به خاک و خون کشیدند. 


وی افزود: منافقین خلق کسانی بودند که خرمن کشاورزان را به آتش می‌کشیدند و با نام خلق اموال عمومی و مردم را تخریب می‌کردند و نمونه‌های فراوان در سالیان متمادی و بخصوص در سال‌های 60 و 61 به بعد در تهران و غیرتهران از جنایت‌های آنها وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای با تشبیه منافقین خلق به داعش تصریح کرد: منافقان خلق همانند داعشِ امروز، در مساجد، حسینیه‌ها و در نمازهای جمعه مردم نمازگزار را هم در تهران و هم در شهرستان‌ها با وسایل مختلفِ انفجاری به خاک و خون می‌کشیدند.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: منافقین خلق و داعش‌های گذشته و امروز کسانی بودند که بعضی از علما و دانشمندان ما را تنها بصرف مردمی و متدین بودن و اینکه توانستند مردم را در صحنه نگه دارند،  کشتند و شهید کردند.

وی افزود: منافقین خلق کسانی بودند که برخلاف همه قوانین بین المللی و عادی و همچنین برخلاف انسانیت، زمانی که رژیم بعثی صدام هنوز مدت کوتاهی از انقلاب نگذاشته، به ایران حمله کرد و مردم ما را به خاک و خون کشید، با یک دشمن خارجیِ متجاوز به میهن اسلامی همدست شدند و از هیچگونه کمک به دشمن متجاوز بعثی کوتاهی نکردند.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای بیان کرد: علاوه براین، منافقینی که فرار کرده و به دامن صدام پناه برده بودند، با شکنجه‌گران صدام همراهی می‌کردند و اسرای ما را که به دست دژخیمان و عوامل صدام مورد شکنجه قرار می‌گرفتند، بازجویی می‌کردند؛ لو می‌دادند و مستقیما در شکنجه آنها شرکت می‌کردند و برخی از جوانان عزیز اسیر شده ما که خیلی از آنها مجروح و معلول نیز بودند، زیر شکنجه عوامل صدام و منافقین به شهارت رسیدند.

وی افزود: منافقین خلق کسانی بودند که با ساز و برگ نظامیِ کشور و با کمک صدام و بعضی از کشورهای غربی و آمریکا علیه میهن اسلامی اقدام نظامی کردند و با آرزوهای دور و دراز و وعده‌هایی که دشمن به آنها داده بودند و به اینکه به خیال خودشان به تهران می‌آیند و با عواملی هم در تهران و در زندان و غیر زندان هم  همدستی کرده بودند که بتوانند جنایتی را مرتکب شوند و از لحظه‌‌ای که داخل خاک جمهوری اسلامی ایران شدند و تا جایی که زمین گیر شدند و ضربه خوردند و عده ای از آنان نیز کشته و دستگیر شدند، خدا می داند که در طول این مسیر چه جنایاتهایی که مرتکب نشدند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه منافقین افراد بیگناهی از مردم عادی را قتل عام کردند، به مصداقی در این زمینه اشاره کرد و گفت: یادم نمی‌رود که روز بعد از شکست منافقین در ساختمانی وارد شدیم. وقتی درب را باز کردم، معلوم بود که مردم عادی را در اینجا جمع کرده و در نهایت یا با مسلسل و یا نارنجک همه آنها را یکجا قتل عام کرده بودند.

وی با اشاره به این مطلب که متاسفانه امروز کسانی در مقام تطهیر اینطور افراد هستند، یادآور شد: جنایت‌ منافقین اگر حقیقتا گفته شود، مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد شد و واقعا نسل امروز ما شاید نتواند برخی از جنایت‌هایی را که اینها با همدستی دشمنان اصلی ما از دیروز تا به امروز انجام داده‌اند، دریابد. یک زمان گروهی در یک مقطعی جرمی مرتکب می‌شود و کنار می‌رود؛ ولی آنها از همان روز تا به امروز با همدستی آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و سایر دشمنان جمهوری اسلامی، توطئه و خیانت می‌کنند و خیانت‌هایشان ادامه داد.

وی افزود: افرادی با جعل عنوان و مدرک سراغ طیف های مختلف می روند و از آنها اخاذی می کنند و مسئولین و دستگاه ها را بدنام می کنند، مردم فریب این کلاهبردار ها و افراد شیاد را نخورند.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای تصریح کرد: به خانواده ها هشدار می دهم مراقب بچه هایشان باشند تا در دام قاچاق مواد مخدر و غیر مواد مخدر نیافتند. در مرداد ماه امسال در حدود 18 تن انواع مواد مخدر از جمله 481 کیلوگرم مرفین، کشف کردیم.  

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه با بیان این مطلب که برای قاچاق کالا، حکم اعدام هم پیش بینی شده است، افزود: با قاچاق اعم از قاچاق کالا و غیر کالا گفته شده برخورد جدی صورت گیرد.مفسده ای که در قاچاق کالا هست، برای کشور بسیار بالاست. به مسئولان مربوطه در دادستانی تهران و دادستان‌های شهرستان ها گفته شده از امحای کالای قاچاق نگرانی نداشته باشند. نگویند این کالا قیمت دارد و این ماشین لوکس است.

وی درباره رسیدگی به بحث حقوق های نجومی نیز گفت: امیدواریم مجلس، قانونی جامع، کامل و بازدارانده را به تصویب برساند. بنا بر گفته دولت 15 نفر در زمینه حقوق های نجومی،جابجا و منتقل شدند. تا این لحظه هیچ گزارش رسمی و غیر رسمی از ناحیه دولت در زمینه پرونده حقوق های نجومی به قوه قضائیه مبنی بر اینکه از نظر دولت خلاف کرده باشند، ارائه نشده است. همچنین رسما از سوی دولت اعلام نشده که چه مقدار از حقوق‌های نجومی بازگردانده شده است و به نظر بنده قوه قضائیه هم در این زمینه آن شتابی که باید می‌داشت، نداشته است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات دیگر قوه قضائیه در زمینه حقوق های نجومی افزود: قوه قضائیه ضمن راستی آزمایی، تکمیل تحقیقات در زمینه حقوق های نجومی را انجام می‌دهد.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان درباره دستگیری جاسوس نفوذی در تیم مذاکرات هسته‌ای گفت: اصل تحت تعقیب قرار گرفتن و دستگیری جاسوس نفوذی در تیم هسته‌ای صحت دارد که بعد از چند روز آزاد شد. البته اینکه چنین اتهامی اثبات شود یا خیر بحث دیگری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :