موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94966 :کد

0

آمریکا امنیت جانی شهروندانش را تامین نمی کند

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۷
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -آمریکا امنیت جانی شهروندانش را تامین نمی کند

یکی از مهمترین وظایف دولتها تأمین امنیت جانی شهروندان است همه دولتها در دیگر کشورهای توسعه یافته جهان توانسته اند به این وظیفه خود عمل کنند اما در آمریکا اینطور نیست.

 

 

 

 

یکی از مهمترین وظایف دولتها تأمین امنیت جانی شهروندان است همه دولتها در دیگر کشورهای توسعه یافته جهان توانسته اند به این وظیفه خود عمل کنند اما در آمریکا اینطور نیست.
به گزارش تحلیل ایران، فرید زکریا تحلیلگر آمریکایی گفت دولت آمریکا به وظیفه خودش برای تأمین امنیت جانی شهروندان این کشور عمل نمی کند.

فرید زکریا گفت در متمم دوم قانون اساسی آمریکا حق مالکیت و حمل سلاح برای شهروندان آمریکایی به رسمیت شناخته شده است. طرفداران رواج سلاح در آمریکا از همین حربه قانونی استفاده می کنند تا مانع تصویب قوانین برای کنترل سلاح در کشور شوند. اما باید توجه داشت که در متمم دوم قانون اساسی آمریکا تصریح شده است که این حق برای شبه نظامیان دارای سازماندهی خوب بوده و در بخش اعظم تاریخ آمریکا، مصداق خارجی نداشته است. در عین حال، این اصل قانون اساسی آمریکا در بسیاری از دهه های گذشته مانع از تصویب قوانین مربوط به کنترل سلاح در این کشور نشده است. اما در دهه هزار و نهصد و هفتاد و نیز در دهه هزار و نهصد و هشتاد این وضعیت تغییر کرد و آن زمانی بود که جنبش سیاسی پویایی در آمریکا به راه افتاد تا براساس آن، حق داشتن سلاح در آمریکا، حقی غیرقابل تضییع شود. 

خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلویزیون سی ان ان نوشت: موران برگر که برای مدت هفده سال قاضی ارشد دادگاه عالی آمریکا بود تفسیری بسیار جالب از این متمم قانون اساسی آمریکا داشت. او فردی محافظه کار و جمهوری خواه بود که ریچارد نیکسون رئیس جمهور پیشین آمریکا او را به عضویت در دادگاه عالی آمریکا منصوب کرده بود. موران برگر در یکی از سخنرانی هایش به صراحت گفت که گروههای دارای منافع خاص با فریبکاری خود، از متمم دوم قانون اساسی سوء استفاده می کنند و آن را به مردم آمریکا می خورانند.

فرید زکریا گفت قطع نظر از بحثهای حقوقی مربوط به این اصل، باید توجه داشت یکی از مهمترین وظایف دولتها تأمین امنیت جانی برای شهروندانشان بویژه کودکان است. همه دولتها در دیگر کشورهای توسعه یافته جهان توانسته اند به این وظیفه خود عمل کنند اما در آمریکا اینطور نیست. بزرگترین نکته تأسف آور نیز این است که راه حل مسئله مشخص است اما کاری انجام نمی شود.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :