موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/94974 :کد

0

توافق ایران برای خرید ۴۰ فروند هواپیمای میتسوبیشی

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۶
تعداد بازدید : ۳۸۷   
 تحلیل ایران -توافق ایران برای خرید ۴۰ فروند هواپیمای میتسوبیشی

در حالی که بنابه اعلام بلومبرگ هواپیمای میتسوبیشی ژاپن هنوز مجوز پرواز در آمریکا نگرفته است که ایران برای خرید ۴۰ فروند از این نوع هواپیما توافقنامه امضاء کرده است.

 

در حالی که بنابه اعلام بلومبرگ هواپیمای میتسوبیشی ژاپن هنوز مجوز پرواز در آمریکا نگرفته است که ایران برای خرید ۴۰ فروند از این نوع هواپیما توافقنامه امضاء کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، روز گذشته هواپیمای تولیدی شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی، نخستین هواپیمای ساخت ژاپن، برای طی کردن مراحل آزمایش و دریافت مجوز پرواز از مراکز هوانوردی آمریکا، به سمت این کشور پرواز کرد که بروز نقص فنی در سیستم تهویه هوا باعث شد این هواپیما به ژاپن باز گردد.


با برطرف شدن مشکل فنی این هواپیما، امروز اولین هواپیمای مسافربری ساخت ژاپن پرواز خود را به سمت آمریکا آغاز کرد.خبرنگار فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: این هواپیما که از شهر ناگویای ژاپن بلند شد قرار است در ایالت واشنگتن آمریکا به زمین بنشیند.قرار است 3 فروند دیگر از این نوع هواپیما نیز برای انجام مراحل آزمایشی به آمریکا منتقل شوند.


این هواپیما با ظرفیت 92 مسافر اولین پرواز موفق خود را در ماه نوامبر سال گذشته میلادی انجام داد.آخرین هواپیمای مسافربری ساخت ژاپن، YS-11 نام داشت که با همکاری سه شرکت میتسوبیشی، کاوازاکی و فوجی این کشور تولید شد و پس از ساخت 182 فروند تولید آن در سال 1974 متوقف شد.بر همین اساس هواپیمای میتسوبیشی اولین هواپیمایی است که پس از 42 سال در ژاپن ساخته می شود.ایران نیز توافقنامه ای را برای خرید  40 فروند از این هواپیما را با میتسوبیشی امضا کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :