موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94977 :کد

0

۳ کشته، ۲۳ زخمی در تیراندازی‌های شیکاگو در امریکا

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -۳ کشته، ۲۳ زخمی در تیراندازی‌های شیکاگو در امریکا

تنها طی دو روز گذشته در جریان تیراندازی‎های صورت گرفته در سراسر شهر شیکاگو در ایالت ایلینویِ امریکا ۳ نفر کشته و ۲۳ نفر زخمی شدند.

 

 

 

تنها طی دو روز گذشته در جریان تیراندازی‎های صورت گرفته در سراسر شهر شیکاگو در ایالت ایلینویِ امریکا 3 نفر کشته و 23 نفر زخمی شدند.
به گزارش تحلیل ایران، پلیس امریکا تأیید کرد که این تیراندازی‌ها از بعد از ظهر روز شنبه (6 شهریور) تا اوایل صبح روز یکشنبه (7 شهریور) این قربانیان را به جا گذاشته‌اند.


در تازه‌ترین حادثه‌‎های مرگبار، روز شنبه در غرب شیکاگو طی تنها 20 دقیقه، 2 نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

در یک حادثه مردی 38 ساله در خیابان پنجم غربی پس از پارک کردن خودروی خود با حملۀ پنج نفر روبرو شد و یکی از آن‌‎ها به سر وی شلیک کرد.


پرس تی وی نوشت: این مقتول به پشت و در حالی که سرش درون یک چالۀ آب قرار گرفته بود، وسط خیابان به زمین افتاد و منظرۀ بسیار هولناکِ این حادثه منجر به واکنش احساسیِ اهالی این منطقه شد، که به عنوان یک محلۀ آرام و دور از خشونت شناخته می‎شود.

درست 20 دقیقه پیش از این حادثه، 6 نفر در جریان دو حمله درغرب شیکاگو هدف گلوله قرار گرفتند. در این تیراندازی یک مرد 30 ساله از ناحیۀ سر هدف قرار گرفت و کشته شد.


در جریان این تیراندازی یک زن 18 ساله و یک مرد 25 ساله نیز به دلیل اصابت گلوله زخمی شدند.

در حادثه‎ای جداگانه، سه نفر در محلۀ لاون دیل در خیابان آرتینگتونِ غربی ایستاده بودند که شخصی با اسلحه به آن‎ها حمله کرد و در نهایت زخمی شدند.


در این حمله، یک مرد 32 ساله از ناحیۀ پا، یک زن 26 ساله از ناحیۀ سینه و یک مرد 27 ساله از ناحیۀ صورت و پا هدف گلوله قرار گرفتند.

بعد از ظهر روز شنبه نیز به سه نفر که در خیابان رودِس جنوبی ایستاده بودند، حمله شد. این افراد با 2 مردِ دیگر درگیرِ مشاجرۀ لفظی شده بودند که ناگهان یکی از آن افراد با اسلحۀ خود به آن‌ها شلیک کرد.


یک مرد 19 ساله به دلیل اصابت گلوله به سرش در این حادثه کشته شد و 2 فرد دیگر که گلوله به ران و گردنشان اصابت کرد، زخمی شدند.

علاوه بر این حادثه‌های مرگبار در چندین حادثۀ دیگر نیز در مناطق مختلفِ شیکاگو افراد دیگری زخمی شدند.


در ساعت 3 بامداد روز یکشنبه سه مرد در خیابانِ سبز جنوبی هدف گلولۀ یک فرد پیاده قرار گرفتند. در ساعت 4:25 همان روز یک ناشناس به یک مرد 32 ساله در خیابان کِدوِیل جنوبیِ محلۀ هرموسا شلیک کرد.


در جنوبِ شهر شیکاگو نیز در دو حادثۀ جداگانه در ساعات اولیۀ روز یکشنبه 2 مرد هدف حمله قرار گرفتند. یکی از قربانیانِ این 2 حادثه گفت مهاجم قصد دزدی از وی را داشت و با وجود اطاعتِ او، باز هم به وی شلیک کرد.

روز شنبه به یک جوان 20 ساله در محلۀ انگلوود شلیک شد. در همین روز یک مرد 50 ساله در پارک گارفیلدِ غربی با تیراندازیِ یک دزد مسلح روبرو شد.


عصر شنبه همچنین به یک مرد 19 ساله در محلۀ وِست پولمن شلیک شد. در همین حدود زمانی یک مرد 20 ساله و یک زن 28 ساله در پارک گارفیلدِ شرقی با گلوله زخمی شدند.

حدود 15 دقیقه پیش از حادثۀ پارک گارفیلدِ شرقی، به یک پسر 16 ساله و یک مرد 23 ساله در محلۀ پیل هیل شلیک شد.  


شامگاه روز شنبه دو مرد 18 و 20 ساله در محلۀ وودلُونِ غربی هدف گلوله قرار گرفتند. در همین شب یک مرد 33 ساله در وِست تَون با یک مهاجم روبرو شد. این فرد مسلح به سر، دست و هر دوی پای این مرد شلیک کرد، اما وی زنده ماند. 


این حوادث در حالی رخ داده‌اند که طی سال گذشته اعمال خشونت‌بار و همراه با تبعیض نژادی پلیس شهر شیکاگو خبر ساز شده بود. چندی پیش هفت افسر پلیس این شهر به دلیل سرپوش گذاشتن بر قتل یک نوجوان سیاه‌پوست به ضرب گلولۀ پلیس از کار برکنار شدند. 


شیکاگو طی ماه‌های گذشته بارها شاهد برگزاری تظاهرات و اعتراضات مردمی علیه این اقدامات پلیس بوده است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :