موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9498 :کد

0

عربستان از آمریکا ناو جنگی می خرد

  پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -عربستان از آمریکا ناو جنگی می خرد

منابع آگاه گفتند که عربستان در مراحل پایانی مذاکره با دولت آمریکا برای خریداری دو فروند ناو جنگی است.

منابع آگاه گفتند که عربستان در مراحل پایانی مذاکره با دولت آمریکا برای خریداری دو فروند ناو جنگی است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع آگاه اعلام کردند ممکن است که توافق بین عربستان و آمریکا در زمینه خریداری این دو ناو جنگی تا پایان سال جاری میلادی صورت گیرد.
برپایه این گزارش، فروش این دو ناو جنگی با ارزش بیش از یک میلیار دلار سنگ بنای برنامه میلیاردها دلاری مدرن کردن کشتی های قدیمی ساخت آمریکا است که بخشی از ناوگان دریایی عربستان را تشکیل می دهد. این برنامه شامل قایق های جنگی کوچکتر نیز خواهد بود.
منابع آگاه از مذاکرات آمریکا و عربستان این هفته به خبرگزاری رویترز گفتند: آخرین مراحل قرارداد فروش دو ناو جنگی ممکن است تا پایان سال جری انجام شود.
رومن شوایتزر تحلیلگر در "گوگنهام سکیوریتز" گفت: سفر شاه سعودی به آمریکا ممکن است بسر ساز درخواست‌های زیادی خریداری تجیهیزات نظامی از سازندگان آمریکایی باشد.
مسئولان آمریکایی و سعودی همچنین درحال نهایی کردن جزئیات قراردادی 1.9 میلیارد دلاری برای خرید 10 بالگرد از نوع "ام اچ 60 آر" هستند که می تواند در عملیات جنگی ضد زیردریایی و ماموریت های دیگر استفاده شود.
شرکت "سکورسکی ایرکرافت" زیر مجموعه "یونایتد تکنولوژی گروب" و شرکت لوکهید مارتین این بالگردها را می سازند. در ماه ژوئن گذشته، شرکت سکورسکی اعلام کرد که عربستان درخواست بزرگ دیگری برای خرید بالردهای "بلک هوک" را بررسی می‌کند و این کشور در تلاش برای افزایش ناوگان کنونی خود است که شامل 80 هواپیما می‌باشد.
یکی از بزرگترین قراردادهای عربستان با شرکت‌هایی که مقر آنها در واشنگتن است، در سالهای اخیر همان قرارداد 13 میلیارد دلاری برای خرید خودروهای زرهی سبک بود که خبر آن در فوریه سال 2014 میلادی اعلام شد. این خودروها را بخش کانادایی شرکت جنرال دینامیک می سازد.
شرکت بوئینگ نیز 84 جنگنده اف 15 برای عربستان در چارچوب قراردادی 33.4 میلیارد دلاری می‌سازد. این قرارداد شامل ده‌ها بالگردی است که شرکت سکورسکی می سازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :