موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/95005 :کد

0

ضعف اطلاع‌رسانی زمینه‌ساز مشکلات فرهنگی و اجتماعی است

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -ضعف اطلاع‌رسانی زمینه‌ساز مشکلات فرهنگی و اجتماعی است

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در عصر انفجار اطلاعات بهره‌مندی مردم از اطلاعات روز موجب توسعه و پیشرفت در حوزه‌های مختلف شده و ضعف در اطلاع‌رسانی موجب بروز مشکلات فراوانی می‌شود.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در عصر انفجار اطلاعات بهره‌مندی مردم از اطلاعات روز موجب توسعه و پیشرفت در حوزه‌های مختلف شده و ضعف در اطلاع‌رسانی موجب بروز مشکلات فراوانی می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام محرمعلی فراشی یکشنبه‌شب در چهارمین نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته‌های مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: مبحث اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به یکی از کلان‌ترین مباحث جهانی تبدیل شده‌است.


وی افزود: توجه به نیازهای روز و به روز بودن از جمله اموری است که به تقویت هم‌گرایی و انسجام در جامعه کمک می‌کند.


مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: دشمنان با تسلط اطلاعاتی خود بر جوامع مختلف سعی بر تحقق اهداف شومشان و به انحراف‌کشیدن مردم دارند.


حجت‌الاسلام فراشی افزود: باید قبول کنیم که در حوزه اطلاع‌رسانی دارای ضعف‌هایی هستیم و بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه ما از ضعف در اطلاع‌رسانی ناشی می‌شود.


وی اظهار داشت: وقتی مباحث جهان اسلام را واکاوی می‌کنیم به ضرورت تبادل اطلاعات و تقویت ارتباطات پی‌می‌بریم.


فراشی در بخشی دیگر از سخنان خود از انتخابات سال 96 به عنوان عرصه‌ای سرنوشت‌ساز نام برد و افزود: دشمنان قسم‌خورده ما در عرصه انتخابات برای هر رأی برنامه‌ای خاص دارند و بیشتر توان خویش را برای تضعیف مشارکت مردمی در انتخابات به کار می‌برند لذا باید هوشیاری و انسجام خویش را برای پیروزی در این آزمون بزرگ حفظ و تقویت نماییم.


کریمی مدیر مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: این مرکز با محوریت 7 کمیته تخصصی خود مسائل مختلفی را در راستای توسعه استان پیگیری و مورد پژوهش و کنکاش قرار می‌دهد و نتایج این جلسات به محافل علمی و اجرایی استان ارایه می‌شود.


گفتنی است در ادامه این جلسه نیز پنل تخصصی با موضوع مسائل روز و انتخابات پیش رو و با سخنرانی چهار نفر از اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران عضو مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان ارایه شد و حاضران در این خصوص به طرح مسائل پرداختند.


منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :