موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95059 :کد

0

آزادی داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -آزادی داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است

نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با تشریح اهمیت تسلط ارتش سوریه بر شهر داریا و خروج عناصر مسلح از این شهر،‌ گفت: آزادی داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است.

 

 

 

نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با تشریح اهمیت تسلط ارتش سوریه بر شهر داریا و خروج عناصر مسلح از این شهر،‌ گفت: آزادی داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، نبیل قاووق، نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: آزادی شهر داریا پایان رویای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه و دلیلی روشن برای پیروزی ارتش سوریه و شکست تکفیری‌هاست.


وی ادامه داد: این یک دستاورد استراتژیک، سرنوشت‌ساز و تاریخی است و نه تنها تأثیری عمیق در روند مبارزه با تکفیری‌ها خواهد داشت بلکه در ترسیم آینده سوریه نیز نقش خواهد داشت.


ایسنا نوشت: که در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی اهل‌ بیت (علیهم السلام) در روستای یانوح در جنوب لبنان سخن می‌گفت، درباره وضع داخلی لبنان نیز تأکید کرد: لبنانی‌ها باید در این مرحله خطرناک وحدت ملی و ثبات داخلی خود را تقویت کنند.


نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان اظهار کرد: دولت لبنان امروز با بحران واقعی و جدی روبروست؛ بحرانی که گذرا نیست بلکه بسیار عمیق است. برخی می‌خواهند واقعیت لبنان را نادیده بگیرند و کشور ما را به سمت پرتگاه بکشانند.


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، او همچنین هشدار داد که لبنان به دلیل مخالفت ریاض در برابر نامزدی فردی مردمی و قوی برای ریاست‌جمهوری این کشور، با یک بحران واقعی و جدی روبرو است و مردم لبنان امروز در نتیجه دخالت‌های عربستان بهای سنگینی می‌پردازند.


نائب رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با اشاره به سالروز مفقود شدن امام موسی صدر، نیز خاطرنشان کرد: وطن ما، لبنان و مقاومت اسلامی امروز این امام بزرگ را که همچنان در قلب و دل ما جای دارد، در میان خود نمی‌بیند. بزرگ‌ترین هدف ایشان که اکنون تجلی یافته است، شکست اسرائیل بود.


وی اضافه کرد: روحیه و افکار امام موسی صدر درباره ائتلاف استراتژیک میان حزب‌الله و جنبش امل نیز اکنون با حکمت، شجاعت و تدبیر نبیه بری، رییس مجلس لبنان و دبیرکل این جنبش و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌ الله لبنان متجلی شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :