موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جهان اسلام

a/95066 :کد

0

وضعیت کنونی ایران در منطقه و در جهان تعیین کننده است

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۵۵۵   
 تحلیل ایران -وضعیت کنونی ایران در منطقه و در جهان تعیین کننده است

ابوترابی فرد گفت: امروز دشمن منتظر شکافی کوچک بین وجوه مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران است تا بتواند با رخنه در آن برای سلب قدرت و براندازی نظام اقدام کند.

ابوترابی فرد گفت: امروز دشمن منتظر شکافی کوچک بین وجوه مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران است تا بتواند با رخنه در آن برای سلب قدرت و براندازی نظام اقدام کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی بسیج اساتید، محمد حسن ابوترابی فر درآستانه اجلاس طی گفتگویی گفتگویی اظهار کرد: به همین علت است که مقام معظم رهبری در مورد برخی از موارد مانند اقتصاد مقاومتی و قاطعیت در روابط  خارجی نظام تأکید بسیار داشته و عنوان کرده اند که به بیگانگان اعتمادی ندارند.


وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی ایران در منطقه و در جهان تعیین کننده بوده و بسیاری کشورها به اقدامات ایران چشم دوخته اند به همین دلیل باید با دقت و صلابت این زمان را پشت سرگذاشته و تثبیت نماییم.


نماینده پیشین تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی راه حلی است که می‌تواند نقطه ضعفی که ممکن است برای معیشت مردم درپی تحریمهای اقتصادی بیگانگان به وجود آید را پوشانده، زمینه های نزدیکی ملت و حاکمیت را فراهم کند که در این حوزه دولت باید ورود جدی داشته باشد.


وی بیان کرد: باید در نظر داشت یکی از ارکان اصلی نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی در کشور، نگاه به درون و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود بوده که با استفاده از دانش خودی و  ابزارهای علمی می توان این اقدام را عملی کرد.


نسیم آنلاین نوشت:مسئول پیشین نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه استفاده از ابزارهای علمی برای بهبود وضعیت اقتصادی یک الزام است، تصریح کرد: ظرفیت های دانشگاهی زیادی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان بهره‌وری منابع را چند برابر کرده و وضعیت معیشتی مردم را بهبود بخشید.


ابوترابی خاطرنشان کرد: بسیج اساتید نقطه اتکایی است زیرا تنوع متخصصان و بنیه علمی در بخش های مختلف این سازمان و روحیه انقلابی آنها می‌تواند به مفهوم واقعی اقتصاد جهادی را تبیین کند.


گفتنی است، هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از 9 تا ۱۲ شهریور 95 با حضور سخنرانان و مسئولان ارشد نظام، استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی، فرماندهان شبکه های جنگ نرم و ... بامحوریت « اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی» در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :