موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/95071 :کد

0

الگوهای مردمی کردن اقتصاد باید در چارچوب قواعد انقلاب باشد

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -الگوهای مردمی کردن اقتصاد باید در چارچوب قواعد انقلاب باشد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: این‌که پنج قدرت جهانی با ما سر یک میز می‌نشینند را نباید به خودمان نسبت بدهیم چون این‌یک اتفاق الهی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: این‌که پنج قدرت جهانی با ما سر یک میز می‌نشینند را نباید به خودمان نسبت بدهیم چون این‌یک اتفاق الهی است؛ خاموش نشدن چراغ انقلاب یا حرکت عظیم جوانان ما به جبهه‌ها از یک نیروی ماورای طبیعی سرچشمه می‌گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با جمعی از اعضای هیات مدیره جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: بسیار خوشحال هستم که شما فرزندان شهدا را می‌بینم و از حضور در کنار شما همان عطر شهدا را احساس می‌کنم.


وی افزود: از گزارش فعالیت‌های شما خوشحال شدم و از اینکه با درک زمانه به کمک خانواده‌های شهدا آمده‌اید، از بصیرت شما است و این کارها قابل‌تقدیر است. واقعیت مسئله این است که انقلاب ما یک نهضت الهی بوده و با انقلاب‌های دیگر جهان که انقلاب‌های انسانی و اجتماعی بودند متفاوت است.


رضایی ادامه داد: حتی بیداری اسلامی در مصر، یک انقلاب اجتماعی بارنگ و بوی مذهبی بود؛ اما انقلاب مافوق قدرت بشر بوده و حفظ این انقلاب باقدرتی فوق بشر صورت گرفته است. انفجار نوری که حضرت امام فرمودند، نور الهی بوده است.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  تأکید کرد: این‌که پنج قدرت جهانی با ما سر یک میز می‌نشینند را نباید به خودمان نسبت بدهیم چون این‌یک اتفاق الهی است. خاموش نشدن چراغ انقلاب یا حرکت عظیم جوانان ما به جبهه‌ها از یک نیروی ماورای طبیعی سرچشمه می‌گیرد. ایثار شهدای ما ناشی از انگیزه‌ای است که یکایک آن‌ها در ورای میدان‌های مین و سیم‌های خاردار می‌دیدند.

رضایی گفت: دشمنان ما هرقدر تلاش کنند نمی‌توانند نور الهی این انقلاب را خاموش کنند. دو سال پیش داعش تا سی کیلومتری مرزهای ما آمدند اما امروز چه روزگاری دارند. به امید خدا آل سعود هم تنبیه می‌شود.


وی ادامه داد: مسئله این است که کدام‌یک از ما در این مسیر قرار می‌گیریم و خودمان را با این قدرت فوق بشری هماهنگ می‌کنیم. شهدا و جانبازان ما این کار را کردند. حال ما باید برای این جبهه الهی، رزمنده و یاور پیدا کنیم که این کار برای خودمان و کشورمان و آیندگان خوب است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه باید بنای کارتان را بر همین بگذارید تا در مسیر نور الهی درصحنه باشید، تصریح کرد: اشتغال درست کردن خوب است اما کار درست کردن و از بین بردن فقر و محرومیت در مسیر الهی معنای دیگری دارد. مسیر جهاد بعد از جنگ همچنان باز است و حوادث آینده نشان خواهد داد که ایران اسلامی نقش‌آفرین خواهد بود. مردمی کردن امور کشور، یک تجربه خوب بود که در جنگ به دست آمد و از دل همین مردم قهرمان‌های بزرگی پدیدار شد.


رضایی اظهار داشت: مردمی کردن اقتصاد با توجه به بخش خصوصی در مدل غربی یا شرکت‌های دولتی به سبک سوسیالیست‌ها متفاوت است. حتی در ابتدای جنگ دو بسیج درست شد. بسیج سپاه و بسیج آقای بنی‌صدر. آن سازمان نتوانست در خدمت انقلاب باشد چون قواعد را رعایت نکرد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مردمی کردن اقتصاد باید با قواعد انقلاب سازگار باشد، گفت: شما می‌توانید الگوهای مردمی کردن اقتصاد را در چارچوب قواعد انقلاب و دفاع مقدس طراحی کنید و روستا و شهر اسلامی را طراحی کنید. از خیابان و معماری خانه‌ها تا مدرسه و دانشگاه و سایر نیازها را انقلابی و اسلامی پیش‌بینی کنید.


وی افزود: دوستان ما در دولت‌ها مدل و الگویش را طراحی نکرده‌اند. الگوسازی یکی از مسائل مهم انقلاب است. دانشگاه اسلامی یا کشت و صنعت موردقبول ما، هم مردمی است و هم روحیات انقلابی در آن به چشم می‌خورد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به فرزندان شهید گفت: می‌شود مانند هسته‌های مقاومتی شوید که در آبادان با 40، 50 نفر تشکیل شد و برای آزادسازی خرمشهر با 10 هزار نفر به جنگ با عراقی‌ها برخاست. اگر این هسته‌ها در اقتصاد شکل می‌گرفت بعدازاین سال‌ها، باید اقتصاد ما شکوفاتر می‌شد.


وی ادامه داد: بچه‌های انقلاب باید ازنظر علمی و دانش و فناوری، جلودار جامعه باشند. هر فعالیتی که انجام می‌دهید، با نگاه به روابط ارزشی شروع کنید. آرزوی من این است که در کارگاه‌‎های تولیدی، کارگران با وضو بروند سرکار و با کالاهایشان بازارهای منطقه‌ای را فتح کنند. کارفرما هم با حس پدرانه به کارگرها رسیدگی کند و پیگیر امور کارکنان آن واحد باشد. با چنین ارزش‌هایی تحولات وسیع در اقتصاد را شاهد خواهیم بود. همه کارها برای رضای خدا و موفقیت نظام اگر باشد، نتایجش را مردم حس خواهند کرد.

 
منبع : نسیم آنلاین 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :