موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/95175 :کد

0

امنیت مرزها به ثبات رسیده است

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -امنیت مرزها به ثبات رسیده است

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، نیروی زمینی سپاه در درگیری با ضدانقلاب با اقتدار توانست مرزها را به ثبات برساند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، نیروی زمینی سپاه در درگیری با ضدانقلاب با اقتدار توانست مرزها را به ثبات برساند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ پاسدار عبدالله عراقی با اشاره به  اقدامات سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی کشور افزود: به‌حمدالله نیروی زمینی سپاه با مدیریت صحیح و به‌کارگیری نیروهای بومی که نقطه عطفی در گسترش امنیت پایدار به شمار می‌رود در هشت سال اخیر در مناطق شمال‌غرب،‌ غرب و جنوب شرق توانست گام‌های بلندی بردارد.


وی با بیان اینکه یکی از پایه‌های تأثیرگذار دستیابی به امنیت ملی، اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب است گفت: از اینرو شهید شوشتری توانستند اهل سنت را با قومیت‌ها و دیدگاه‌های مختلف سازماندهی کنند، آموزش دهند و در بحث توسعه امنیت ‌پایدار به کار گیرند؛ ما امروز در مرزهایی که به نیروی زمینی سپاه محول‌ شده، شاهد امنیت مثال‌زدنی هستیم و تمامی افرادی که از مناطق مرزی ما بازدید کرده یا گزارش‌های بازدیدکنندگان را مشاهده کرده اند، به این وضعیت مطلوب اذعان دارند. 


سردار عراقی در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت، توسعه زیرساخت‌ها را در منطقه ایجاد می‌کند تصریح کرد: امنیت احساسی و ادراکی است و نه گفتمانی و تبلیغاتی، یعنی اگر امنیت در سِیر خود به نتیجه نرسد، به واسطه تبلیغات، ایجاد نمی‌شود و امروز حضور و سفر مردم به شهرهای مرزی با آرامش خاطر نشان‌دهنده امنیت است.


وی با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه در درگیری با ضدانقلاب با اقتدار توانست مرزها را به ثبات برساند خاطرنشان کرد: شاید در طول تاریخ تا این حد اقتدار در مرزها بی‌سابقه بوده است.


جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه اظهار کرد: بحمدالله امروز با جانفشانی رزمندگان، امنیت پایدار نسبی در مناطق شمال‌غرب، غرب و جنوب شرق کشور وجود دارد و زمینی نداریم که دست ضدانقلاب باشد. 


وی افزود : خوشبختانه، در شناسایی وضعیت و جمع‌آوری نقاط استقراری، تجهیزات و منابع انسانی دشمن به نقطه مطلوبی رسیده‌ایم؛ در مواقعی که اینها مقاومت کردند، توانستیم با سلاح‌های منحنی‌زن‌مان معاندین را به راحتی مورد هدف قرار دهیم، امروز به جایی رسیده‌ایم که دشمن هرجا بخواهد حرکتی را شروع کند، پیش از اینکه به مرحله عمل برسد، با آنها برخورد می‌شود.


سردار عراقی با اشاره به نقش عوامل فرهنگی و اجتماعی در برقراری امنیت پایدار اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یاری خداوند متعال با اقدامی تاریخی در مناطق مرزی با کمک برادران اهل‌سنت ایفای نقش کرده و آنها در قالب گروهان‌ها و گردان‌های ویژه نقش‌آفرینی کرده‌اند؛ به این خاطر که امنیت ملی هر کشور تنها نیروهای مسلح نیستند و یک مؤلفه آن اقتصاد است که سپاه با ایجاد راه، توسعه کشاورزی در ابعاد مختلف و ساخت بیمارستان و کمک به توسعه بهداشت و درمان، به ویژه در استان «سیستان و بلوچستان» و استان‌های همجوار با ساخت بیمارستان‌های صحرایی پیشرفته‌ترین عمل‌های جراحی را انجام داده است و امکانات بسیار خوبی برای درمان ایجاد شده که نفس این حرکت احساس آرامش خاصی را در منطقه ایجاد کرده است.


وی با اشاره به نقش سردار شوشتری در برقراری  امنیت در جنوب شرق کشور گفت: شهید «شوشتری» در سیستان با توپ و تانک امنیت ایجاد نکرد؛ بلکه با محبت و احترام امنیت پایدار را رقم زد این شهید والامقام در بلوچستان از نظر فرهنگی در مقام یک پاسدار آنقدر نفوذ کرده بود که پنج هزار نوزاد باعنوان «نورعلی» در استان نام‌گذاری شده است به عبارتی، بزرگ‌ترین دستاورد سپاه در این منطقه ایجاد وحدت شیعه و سنی است.


سردار عراقی، نعمت سلامتی و امنیتی که در کشور ایران وجود دارد را محصول کارآمدی نیروهای نظامی دانست و اظهار کرد:  برای امنیت ملی هر کشوری پنج شاخصه تعریف ‌شده است که یکی از مؤلفه‌های آن وجود نیروهای مسلح کارآمد است؛ بزرگ‌ترین مأموریت هر دولت و کشوری این است که زیرساخت‌های توسعه را فراهم کند و حقیقت توسعه و تعالی این است که رشد و شکوفایی و سطح فرهنگ و رفاه عمومی افزایش پیدا کند.


وی افزود:یکی دیگر از شاخصه‌های توسعه، نیروی انسانی است و امروز ارزش نیروی انسانی کارآمد از نفت، معادن و طلا نیز به مراتب بیشتر است. 


جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه ایران اسلامی  نزدیک به 4 دهه یک‌تنه در مقابل جبهه کفر ایستاده است گفت: به برکت حضور و ایفای نقش سپاه و سایر نیروهای مسلح در پاسداری از مرزهای ایران اسلامی ،امروز امنیت پایدار در کشور حکمفرماست.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :