موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/95180 :کد

0

انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در تسخیر فضای مجازی

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در تسخیر فضای مجازی

فضای انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران از هفته ای گذشته تحت الشعاع فضای مجازی قرار دارد؛ بطوری که بسیاری از اعضا مطالب خود را در این فضا منتشر کرده اند.

فضای انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران از هفته ای گذشته تحت الشعاع فضای مجازی قرار دارد؛ بطوری که بسیاری از اعضا مطالب خود را در این فضا منتشر کرده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «بر اساس تصمیم هیات رئیسه، انتخاب رئیس، نایب رئیس، منشی های هیات رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، روز سه شنبه نهم شهریور ماه(فردا) برگزار می شود.

 

به گفته رضا تقی پور سخنگوی شورای شهر تهران، این انتخابات در جلسه علنی و با حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.»


 انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تحت الشعاع فضا و اخباری است که در روزهای اخیر بطور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است.


اخباری که غلامرضا انصاری عضو شورای شهر در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران باب آن را باز و از گزارش سازمان بازرسی در مورد تخلف واگذاری املاک شهر تهران با تخفیف های نجومی به معاونان شهردار تهران خبر داد.


در پی انتشار این اخبار، اخبار دیگری مبنی بر واگذاری خانه های اعیانی با تخفیف های چند صدمیلیونی به پنج نفر از اعضای شورای شهر تهران نیز مطرح شد.


اعضای شورای شهر تهران چه آنهایی که نامشان در لیست پنج نفره دریافت خانه های اعیانی از شهرداری است، و سایر اعضا روزهای اخیر را به نوشتن نامه، تکذیب، دعوت به آرامش، لزوم واکنش سازمان بارزسی و اعلام بی خبری از گزارش سازمان بازرسی کل کشور گذراندند.


اما اکنون لیست های انتخاباتی اعضای شورای اسلامی شهر تهران آماده شده؛ اصولگرایان شورای شهر به گفته ابوالفضل قناعتی بنا دارند تا ترکیب فعلی هیات رئیسه را برای سال چهارم شورای شهر حفظ کنند.


بر این اساس مهدی چمران به عنوان رئیس، مرتضی طلایی نائب رئیس، ابوالفضل قناعتی و محسن پیرهادی منشی ها و رضا تقی پور به عنوان سخنگوی شورای شهر معرفی می شوند.


محمد مهدی تندگویان عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر تهران نیز در کانال رسمی تلگرامی خود از احمد مسجد جامعی به عنوان نامزد ریاست، احمد حکیمی پور نامزد نایب رئیسی، محسن سرخو و تندگویان نیز به عنوان نامزد نایب رئیس اول و دوم و اسماعیل دوستی به عنوان نامزد سخنگوی شورا نام برده است.


وی درخصوص کاندیداتوری رحمت الله حافظی برای نایب رئیسی نیز گفته است گزینه ما-اصلاح طلبان شورا-برای نایب رئیسی حکیمی پور است و نمی دانستیم که حافظی خود را برای نایب رئیسی معرفی می کند.


عباس جدیدی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران و یکی از ورزشکاران شورای شهر تهران اما فضای حاکم بر شورای شهر را آرام توصیف کرده و می گوید که رای آنان برای تعیین هیات رئیسه از تاثیر زیادی برخوردار نیست؛ رای اعضای ورزشکار شورا مشخص است و آنها با اقناع و تفکر تصمیم گیری می کنند و به یکی از کاندیداهای مورد نظر خود رای می دهند.


باید دید شهر تهران از فردا با برگزاری انتخابات در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی، 31 عضو شورای اسلامی شهر تهران نظارت و هدایت خود بر شهر را به شیوه اصلاح طلبی و یا ادامه روند اصولگرایی دنبال می کنند.


انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران برای سال آخر فعالیت دوره چهارم شورا، فردا(سه شنبه) در جلسه ای علنی و با حضور خبرنگاران برگزار می شود.


اعضای شورای اسلامی شهر تهران در سال اول این دوره به ریاست «احمد مسجد جامعی»، نایب رئیسی «مرتضی طلایی»، سخنگویی «رضا تقی پور» و فعالیت «الهه راستگو» و «هادی ساعی» به عنوان منشی هیات رئیسه رای دادند.


همچنین برای سال دوم «مهدی چمران» به عنوان رئیس شورا انتخاب، «ابوالفضل قناعتی» و «الهه راستگو» منشی و «رضا تقی پور» نیز به عنوان سخنگوی شورا انتخاب شدند.


انتخابات سال سوم شورای اسلامی شهر تهران نیز با کمترین تغییر مانند سال دوم برگزار و تنها «الهه راستگو» جای خود را به «محسن پیرهادی» در هیات رئیسه داد.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :