موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/95214 :کد

0

۱۵ ایراد مهم در قراردادهای نفتی که اکثر آنها رفع نشده اند

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۸
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -۱۵ ایراد مهم در قراردادهای نفتی که اکثر آنها رفع نشده اند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: از ۱۵ مورد ایراداتی که از قراردادهای نفتی گرفته شده به جز تعداد محدودی مابقی رفع نشده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: از ۱۵ مورد ایراداتی که از قراردادهای نفتی گرفته شده به جز تعداد محدودی مابقی رفع نشده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران جواد کریمی قدوسی اظهار داشت: قراردادهای نفتی باید در هیئت تطبیق مورد بررسی قرار گرفته و با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابقت داده شود و در صورتیکه این قراردادها دچار مشکل باشند حتی اگر مصوبه هیئت دولت باشد امکان اجرایی شدن ندارند.


تسنیم نوشت: وی با اشاره به وجود 15 مورد ایراد در قراردادهای جدید نفتی، خاطرنشان کرد: به جز چند مورد محدود سایر ایرادها در این قراردادها هنوز رفع نشده و تا زمان برطرف نشدن آنها دولت اجازه اجرایی کردن قراردادها را ندارد.


عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مجلس موافق سرمایه‌گذاری در حوزه نفت است، بیان کرد: در این مورد هیچ محدودیتی وجود نداشته و اگر اقدامات در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد حتی شرکت‌های آمریکایی نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری داشته باشند.


کریمی قدوسی تصریح کرد: رسیدگی به میادین مشترک و صیانت چاه‌های نفت  از جمله مواردی است که باید در قراردادهای نفتی گنجانده شوند. در این حوزه دولت باید از فرصت استفاده کرده و سریعا ایرادات این قراردادها را برطرف کند تا بتواند اقدامات مناسبی را در قالب این قراردادها انجام دهد.                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :