موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/95331 :کد

0

بررسی استیضاح فانی در کمیسیون آموزش مجلس

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۵
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -بررسی استیضاح فانی در کمیسیون آموزش مجلس

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، از ادامه بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، از ادامه بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمد روشنی درخصوص سئوالات نمایندگان مجلس از وزرای دولت، گفت: طبق آیین نامه جدید مجلس شورای اسلامی، موارد استیضاح جهت بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع می شود و کمیسیون موظف است جلسه ای را با وزیر مربوطه و نمایندگان امضاکننده طرح استیضاح برگزار کنند.


وی افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز تاکنون دو جلسه با وزیر آموزش وپرورش و امضاکنندگان استیضاح برگزار کرده و وزیر آموزش و پرورش و معاونین به مدت ۸ ساعت درخصوص ۱۴ بند از موارد استیضاح توضیحاتی را به نمایندگان محترم ارائه کرده اند.


مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق آیین نامه جدید مجلس شورای اسلامی، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی موظف است پس از یک هفته نتیجه موضوع برگزاری نشست با وزیر ومعاونین را به هیئت رئیسه اعلام کند، تصریح کرد: به دلیل آن تعدادی که بندهای موارد استیضاح وزیر آموزش وپرورش در دو جلسه قبل، مورد بحث و بررسی قرار نگرفته بود، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از هیئت رئیسه درخواست تمدید وقت برای اعلام نظر کمیسیون درخصوص موضوع استیضاح را مطرح کرد تا بتواند به یک جمع بندی کلی برسد.


وی ادامه داد: با اعلام نظر مثبت هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، آخرین جلسه بررسی موارد استیضاح با حضور وزیر و معاونین در کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار می شود.


روشنی خاطرنشان کرد: خبر برخی سایت های خبری، مبنی بر اتمام بررسی موارد استیضاح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و ارائه گزارش با ۶۷ امضا به هیئت رئیسه، به هیچ وجه صحت ندارد و تاکنون بسیاری از نمایندگان استیضاح کننده با استماع صحبت های وزیر آموزش وپرورش و معاونین امضاهای خود را از استیضاح پس گرفته اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :