موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95370 :کد

0

سلیم الجبوری جنگ علیه داعش در عراق به مراحل پایانی خود رسیده

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -سلیم الجبوری جنگ علیه داعش در عراق به مراحل پایانی خود رسیده

سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق روز سه شنبه در دیدار با پاتریک سیمونت نماینده اتحادیه اروپا و شماری از سفرا و نمایندگان کشورهای اروپایی در بغدادگفت: جنگ علیه داعش در عراق به مراحل پایانی خود رسیده است.

سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق روز سه شنبه در دیدار با پاتریک سیمونت نماینده اتحادیه اروپا و شماری از سفرا و نمایندگان کشورهای اروپایی در بغداد گفت: جنگ علیه داعش در عراق به مراحل پایانی خود رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سلیم الجبوری در این دیدار در خصوص موضوع پناهجویان شهر موصل پس از عملیات آزادسازی این شهر گفت: بازگشت آوارگان به مناطق آزاد شده مهم ترین پیامی است که باید پیش از آزادسازی موصل به مردم این شهر برسد.


وی خواستار حمایت جهانی از پناهجویان عراقی شد که پیش بینی می شود با شروع عملیات آزادسازی موصل از این شهر خارج شوند.


سلیم الجبوری همچنین در خصوص مشارکت تمام نیروهای عراقی با همکاری اهالی موصل در آزادسازی این شهر تاکید کرد.


رئیس پارلمان عراق همچنین با دفاع از قانون عفو عمومی در عراق گفت: تصویب و اجرای این قانون کمک بزرگی به اتحاد میان همه مردم عراق خواهد کرد.


الجبوری همچنین در دیدار با هیات اروپایی در خصوص تحولات اخیر عراق بحث و گفت و گو کرد.


نیروهای مشترک عراق در ماه های گذشته عملیات مقدماتی آزاد سازی شهر موصل را آغاز کرده و موفق شده اند مناطقی را در جنوبموصل را آزاد کنند.


نماینده کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل در عراق (UNHCR) نیز هشدار داد که جنگ آتی در موصل بزرگترین آوارگی جهانی را که در سال های اخیر بی سابقه است، رقم می زند.


بنا به گزارش این کمیساریا، 48 هزار نفر از موصل و حومه آن و 87 هزار نفر نیز از فلوجه و مناطق همجوار آن طی ماه می و 78 هزار دیگر در طول ماه ژوئن از شهرهای الشرقاط (در شمال صلاح الدین) و القیاره (در جنوب موصل) آواره شده اند.

 

منبع:ایرنا

                               

عراق     داعش     تروریسم     موصل     فلوجه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :