موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95409 :کد

0

اولاند: عملیات ترکیه در سوریه باعث تشدید تنش ها می‌شود

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -اولاند: عملیات ترکیه در سوریه باعث تشدید تنش ها می‌شود

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر لزوم از سرگیری مذاکرات یمن، نسبت به پیامدهای بحران اوکراین بر روابط با روسیه هشدار داد.

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر لزوم از سرگیری مذاکرات یمن، نسبت به پیامدهای بحران اوکراین بر روابط با روسیه هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در میان جمعی از سفیران اعلام کرد ما با هماهنگی همسایگان اروپاییمان برای مبارزه با تروریسم تلاش می‌کنیم، داعش در عراق و سوریه تا حدود زیادی عقب نشینی کرده‌  اما در دیگر کشورها نفوذ پیدا کرده است.


وی گفت: سوریه از پنج سال پیش در رنج و سختی به سر می‌برد و حلب در محاصره و گرسنگی است."نظام اسد از سلاح‌های شیمیایی در حلب استفاده می‌کند و چشم پوشی از این جنایات بدون مجازات ممکن نیست."


وی با بیان این که فرانسه خواهان آتش بس فوری در سوریه است مدعی شد: "روسیه از نظام اسد در بمباران افراد مسلح و غیرنظامیان حمایت می‌کند نظام اسد و حامیان آن دائما در فکر حل نظامی درگیری ها هستند."


وی در ادامه مدعی شد:‌"ایران با بازگشت به جامعه جهانی تنش در خاورمیانه راکاهش می‌دهد و پاریس آماده میانجی گری بین تهران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است."


اولاند درخصوص بحران یمن نیز گفت که طرف های یمنی باید برای حل سریع بحران در این کشور به میز مذاکرات بازگردند.


در خصوص اوکراین نیز اولاند گفت: خطر میان اوکراین و روسیه افزایش یافته است و بحران اوکراین می‌تواند بر روابط با روسیه تاثیر بگذارد.


رئیس جمهور فرانسه درباره عملیات "سپر فرات" که ارتش ترکیه از چهارشنبه گذشته در شمال سوریه آغاز کرده نیز گفت: ما میفهمیم دلیل این اقدام ترکیه حمایت از مرزهایش است اما نفوذ نظامی ترکیه در شمال سوریه باعث بالاگرفتن درگیری ها و تشدید تنش خواهد شد. از همه طرف‌های درگیر در سوریه می‌خواهیم با کنار گذاشتن خشونت برای نجات سوریه به پای میز مذاکره بازگردند.


  وی گفت: با گذشت یک سال از دخالت نظامی روسیه در سوریه در حمات از اسد ترکیه امروز تصمیم گرفته نیروهای ارتش خود را در اراضی سوریه برای مقابله با داعش مستقر کند اما این دخالت‌های متعدد متناقض باعث تشدید اوضاع می‌شود. روسیه هم باید نسبت به گزارش های مربوط به استفاده نظام دمشق از سلاح های شیمیایی بی توجه نبوده و از درخواست فرانسه از شورای امنیت درباره محکومیت این حملات حمایت کند.


درباره پرونده فلسطین نیز اولاند تاکید کرد شرایط فعلی برای برگزاری مذاکرات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی مناسب نیست.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :