موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/95458 :کد

0

لایحه جامع انتخابات روی میز دولت

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۲
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -لایحه جامع انتخابات روی میز دولت

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات در وزارت کشور تکمیل و به هیئت دولت ارسال شده است.

 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات در وزارت کشور تکمیل و به هیئت دولت ارسال شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این لایحه پس از تأیید در هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی برای تصویب ارسال می‌شود. این لایحه بر اساس سیاست‌های انتخاباتی مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین و چند روز پیش برای هیئت دولت فرستاده شده است.

 

تسنیم نوشت: در انتخابات سال گذشته اشکالاتی وجود داشت که پس از انتخابات، وزیر کشور به ستاد دستور داد تا لایحه جامع انتخاباتی را در دستور کار قرار دهند و هدف این است که با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، کار انتخابات را بهتر و شفاف‌تر انجام دهیم.

 

مقیمی, مهم‌ترین مشکل قانون انتخابات کنونی را مشخص نبودن چگونگی تبلیغات، هزینه‌کردهای انتخاباتی، تخلفات و جرائم انتخاباتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تصویب لایحه جامع انتخاباتی، قوانین شفاف انتخاباتی در دستور کار قرار گیرد.معاون سیاسی وزیر کشور به تشکیل نخستین خانه احزاب استان‌های کشور در خراسان رضوی اشاره کرد و تشکیل خانه احزاب را کمک به تقویت احزاب و تشکل‌های سیاسی برای انجام وظیفه بهتر دانست. دولت قصد دخالت در کار احزاب و گروه‌های سیاسی را ندارد و شکل‌گیری این گروه‌ها نیز برای واگذاری امور مردم به مردم است و باید خودشان کارها را پیش ببرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :