موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/95477 :کد

0

موافقت پارلمان با حمل و نقل هوایی بین ایران و زیمباوه

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -موافقت پارلمان با حمل و نقل هوایی بین ایران و زیمباوه

نمایندگان مجلس، لایحه موافقتنامه دوجانبه حمل‌ونقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت زیمبابوه را مورد تصویب قرار دادند.

نمایندگان مجلس، لایحه موافقتنامه دوجانبه حمل‌ونقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت زیمبابوه را مورد تصویب قرار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت زیمبابوه با 152 رأی موافق، بدون رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در جلسه با آن موافقت کردند.در ماده واحده این لایحه آمده است: موافقتنامه دوجانبه حمل ونقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری زیمبابوه مشتمل بر یک مقدمه و 19 ماده و یک پیوست به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود.

 

خانه ملت نوشت: در تبصره الحاقی یک آن آمده است: کلیه اصلاحات آتی موضوع ماده 14 موافقتنامه باید طبق اصول 77 و 125 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شود.در تبصره الحاقی 2 نیز آمده است:حل اختلاف از طریق داوری موضوع ماده 15 این موافقتنامه منوط به رعایت اصل 139 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.


بدری: اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل هوایی در افزایش حجم مبادلات کالا و مسافر

صدیف بدری در گزارشی از روند بررسی این موافقتنامه در کمیسیون متبوعش گفت: با عنایت به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل هوایی در افزایش حجم مبادلات کالا و مسافر و با توجه به تاثیر آن در زمینه‌سازی رشد اقتصادی و نظر به ضرورت گسترش صنعت حمل و نقل از جمله خطوط هوایی خارج از کشور و بهره‌برداری از سرویس‌های هوایی منظم بین ایران و زیمبابوه و برای ارتقاء سطح روابط بین دو کشور است. ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه عضو کنوانسیون هواپیمایی کشوری بین‌المللی نیز هستند.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :