موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/95507 :کد

0

استنکاف وزارت نفت از اجرای موادی از قانون بودجه ۹۴

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -استنکاف وزارت نفت از اجرای موادی از قانون بودجه ۹۴

وزارت نفت از اجرای قانون ورود فراقانونی سازمان مدیریت و عدم اقدام مناسب سازمان بازرسی در نظارت بر حسن اجرای قانون استنکاف کرده است.

وزارت نفت از اجرای قانون ورود فراقانونی سازمان مدیریت و عدم اقدام مناسب سازمان بازرسی در نظارت بر حسن اجرای قانون استنکاف کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه 10 شهریور) قوه مقننه، گزارش نظارتی کمیسیون متبوع خود درباره اجرای قانون اصلاح بند "ی" تبصره 2 قانون بودجه سال 1394 کل کشور و بند "هـ" تبصره یک قانون بودجه سال 95 کل کشور را قرائت کرد.


این گزارش طبق ماده 49 آیین‌نامه داخلی مجلس باید به رای مجلس گذاشته شود که قرار شد ادامه بررسی و استماع نظرات مخالفان و موافقان این گزارش و در نهایت رای‌گیری از آن به جلسات آتی مجلس موکول شود.


در بخشی از این گزارش آمده است: بعد از مشاهده عدم اجرای کامل حکم قانونی مزبور، موضوع طی مکاتبه رسمی به وزارتخانه‌های نفت، راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، سازمان شهرداریها و دهیاریها و سایر بخشهای مرتبط با این موضوع انجام شد. بررسیها حاکی از استنکاف وزارت نفت از اجرای قانون، ورود فراقانونی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و عدم اقدام مناسب سازمان بازرسی کل کشور در نظارت بر حسن اجرای قانون می‌باشد.


طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارت نفت مکلف شده است از طریق شرکتهای دولتی تابعه ذیربط معادل ارزش ریالی دو میلیون تن قیر رایگان تا سقف 24 هزار میلیارد در اختیار سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور قرار دهد که با توجه به کاهش قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی دو میلیون تن قیر باید توسط وزارت نفت تامین و به دستگاههای مورد نظر تحویل می‌گردید.

 
 
 منبع : خبرگزاری تسنیم 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :