موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95514 :کد

0

گردشگری در کشورهای قربانی تروریسم در حال رکود است

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۳
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -گردشگری در کشورهای قربانی تروریسم در حال رکود است

مقاصد گردشگری که در تلاش برای جذب توریست پس از حملات تروریستی هستند، همچنان با مشکل کاهش ورود گردشگران خارجی و میزان رزرو بلیت هواپیما دست و پنجه نرم می‌کنند.

مقاصد گردشگری که در تلاش برای جذب توریست پس از حملات تروریستی هستند، همچنان با مشکل کاهش ورود گردشگران خارجی و میزان رزرو بلیت هواپیما دست و پنجه نرم می‌کنند.


به گزاش تحلیل ایران ، در میان کشورهای توریستی متضرر از حملات تروریستی، ترکیه بیشترین آسیب را متحمل شده و پیش‌بینی می‌شود میزان رزروهای بلیت هواپیما به مقصد ترکیه در حد فاصل سپتامبر تا دسامبر سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته 52 درصد کاهش یابد، این در حالیست که رزورها به مقصد فرانسه نیز 20 درصد کاهش خواهد داشت.


 بر اساس تحقیقات انجام شده سه کشور اسپانیا، پرتغال و ایتالیا محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جایگزین در جنوب قاره اروپا خواهند بود. در هفت ماه ابتدایی سال 2016 میزان سفر گردشگران انگلیسی به اسپانیا در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 19 درصد افزایش یافته، همچنین گردشگران انگلیسی 12 درصد بیشتر  به دو کشور پرتغال و ایتالیا سفر کرده‌اند.


مجموعه حملات تروریستی در فرانسه از تیراندازی در مقابل دفتر هفته‌نامه «شارلی ابدو» آغاز شد که تاثیر منفی به ورود گردشگران خاجی در این کشور گذاشت و سپس با وقوع حملات تروریستی در پاریس  در ماه نوامبر اوضاع  بدتر شد.


فرانسه با کاهش 5.4 درصد گردشگر بین‌المللی در حد فاصل اوت 2015 تا جولای 2016 مواجه است و این آمار درباره پاریس - پربازدیدترین شهر جهان - 7.5 درصد است.


ایسنا نوشت:میزان رزرو بلیت هواپیما به مقصد ترکیه نیز از اوت 2015 تا جولای 2016 با 15 درصد نزول همراه بوده است که دلیل اصلی آن مجموعه حملات تروریستی در چند ماه اخیر و کودتای نافرجام در این کشور  است.


«اولیور جَگر»، از کمپانی پژوهش و بازاریابی گردشگری «فوروارد کیز» معتقد است مسافران با توجه به شرایط تصمیم می‌گیرند از مقاصد گردشگری جایگزین دیدن کنند و خطوط هواپیمایی نیز ترجیح می‌دهند در مسیرهایی فعال باشند که در آن تمام هواپیما پر شود.


 در این میان کشور تونس که به دلیل حملات تروریستی کاهش 39 درصدی ورودِ گردشگران خارجی را بین اوت 2014 تا جولای 2015 تجربه کرده، اما با این وجود آمار ارقام جدید منتشر شده از سوی هیئت گردشگری تونس حاکی از افزایش شمار گردشگران الجزایری و روس در این کشور است و هتل داران تونسی نیز برای تشویق گردشگران قیمت‌های خود را کاهش داده‌اند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :