موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/95525 :کد

0

واگذاری سهام بزرگترین بدهکار نفتی جهان

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -واگذاری سهام بزرگترین بدهکار نفتی جهان

شرکت پتروبراس سهام یک میدان نفتی خود را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار می‌کند.

شرکت پتروبراس سهام یک میدان نفتی خود را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار می‌کند.
 

به گزارش  تحلیل ایران ، پدرو پرنت، مدیر عامل شرکت دولتی نفت برزیل «پتروبراس»، روز سه‌شنبه (نهم شهریور ماه) اعلام کرد که این شرکت به منظور پرداخت بدهی‌ها و افزایش نقدینگی، قصد دارد سهام میدان نفت فراساحلی «کارکارا» را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار کند.


شرکت پتروبراس در ماه ژوئیه امسال ٦٦ درصد از دارائی‌های خود را به ارزش ٢ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلار واگذار کرد. فروش این دارائی‌ها همچنین این شرکت را از پرداخت هزینه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در این تأسیسات به مبلغ ١٢ تا ١٣ میلیارد دلار معاف کرد.

پرنت اعلام کرد: پتروبراس در شرایطی است که به نقدینگی نیاز دارد؛ مسئله دیگر این است که میدان کارکارا نزدیک به میدان‌های دیگر نفتی نیست.

وی افزود: این شرکت اواخر سال جاری میلادی واگذاری ١٥ میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار از سهام خود را عملیاتی خواهد کرد. این تصمیم که در سال ٢٠١٥ میلادی گرفته شد با هدف کاهش بدهکاری ١٢٥ میلیارد دلاری این شرکت بوده است.

اگرچه مجموع بدهی یپتروبراس از اواخر سال ٢٠١٥ میلادی دو درصد کاهش یافت، این مبلغ همچنان بالاترین رقم بدهی در این صنعت به شمار می رود.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که سود خالص پتروبراس در سه ماه منتهی به ٣٠ ژوئن (سه ماه دوم سال ٢٠١٦ میلادی) با ٣٠ درصد افت به ٣٧٠ میلیون رئال برزیلی (١١٨ میلیون دلار) رسید، در حالی که این میزان در مدت مشابه پارسال ٥٣١ رئال بوده است.

 منبع : میزان 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :