موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/9557 :کد

0

دیپلماسی ایران ناکارآمدی تحریمها را ثابت کرد

  پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۴
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -دیپلماسی ایران ناکارآمدی تحریمها را ثابت کرد

سخنگوى وزارت خارجه در واکنش به اظهارات جان کری تصریح کرد: این دیپلماسی جمهورى اسلامى ایران بود که ناکارآمدی تحریم ها را به اثبات رسانده و آمریکا را ناگزیر از حضور بر سر میز مذاکرات کرد.

به گزارش تحلیل ایران، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اظهارات روز گذشته جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دانشگاه فیلادلفیا اظهار داشت: مقامات آمریکایی تحت فشار لابی های صهیونیستی عادت دارند گاه و بیگاه اظهارات بی پایه و اغراق آمیزی را در خصوص برنامه هسته ای ایران به زبان آورند.

مرضیه افخم فزود: این که گفته شده ایران در آستانه دستیابی به بمب اتمی بوده یک دروغ بزرگ است. جمهوری اسلامی ایران بر اساس فتوای مقام معظم رهبری و دکترین دفاعی خود هرگز در صدد دستیابی به بمب هسته ای نبوده و نخواهد بود.

سخنگوى وزارت امور خارجه در ادامه تصریح کرد: این دیپلماسی جمهورى اسلامى ایران بود که ناکارآمدی تحریم ها را به اثبات رسانده و آمریکا را ناگزیر از حضور بر سر میز مذاکرات کرد.

وی اعتراف مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه سخت ترین تحریم ها هم نتوانست جمهوری اسلامی را به زانو درآورد را یکی از دستاوردهای دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :