موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/95576 :کد

0

کمیته بررسی پدیده‌ها و فناوری‌های نوین در کشور تشکیل شود

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -کمیته بررسی پدیده‌ها و فناوری‌های نوین در کشور تشکیل شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید هیئتی متشکل از افراد کارشناس تشکیل شود تا هر پدیده نویی که در زمینه پدیده‌ها و فناوری‌های نوین به وجود می‌آید با نظر این هیئت و باکیفیت امضای این هیئت کارها انجام گیرد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید هیئتی متشکل از افراد کارشناس تشکیل شود تا هر پدیده نویی که در زمینه پدیده‌ها و فناوری‌های نوین به وجود می‌آید با نظر این هیئت و باکیفیت امضای این هیئت کارها انجام گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از معاونان وزارت علوم و فناوری با اشاره به اینکه هر نعمتی که خدا به انسان می‌دهد و هر مشکلی که در جامعه پیش می‌آید پناهگاه آن خود خداوند است، اظهار داشت: باید این مطلب را در خود بپرورانیم که هر چه داریم از خداوند است و باید روزی آنچه خداوند به ما داده است به خداوند برگردانیم.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) افزود: موفقیت‌های جمهوری اسلامی را باید قدرشناس باشیم و جمهوری اسلامی تنها کشوری که روی پای خود است و آقابالاسر ندارد ایران است و هیچ جایی جز کشورمان در دنیا استقلال پیدا نمی‌کنیم و همه این مسائل در زیر سایه استقلال است.

 

آیت‌الله علوی گرگانی بابیان اینکه ایران قبلاً مستعمره آمریکا و کشورهای دیگر بود، گفت: به گفته امام خمینی (ره) ما دو قدرت در کشور داریم یکی قدرت دانشگاه و دیگری قدرت حوزه علمیه است امروز هردوی دانشگاه و حوزه در کنار هم هستند و باهم دادوستد می‌کنند.

 

وی بابیان اینکه بسیاری از بزرگان ما براثر وحدتی که بین آن‌ها وجود دارد همدلی در حوزه و دانشگاه به وجود آمده است، گفت: دشمن به دنبال آن است که روحانیت و دانشگاهیان را در مقابل هم قرار دهد، نباید بگذاریم دشمن حوزه و دانشگاه را از یکدیگر جدا کند و نباید بگذاریم دشمن به اهداف خود دست یابد.

 

آیت‌الله علوی گرگانی بابیان اینکه باید امکانات بیشتری در اختیار دانشجویان قرارداد اما مالکیت شخصی در این زمینه نداریم، خاطرنشان کرد: باید هیئتی متشکل از افراد کارشناس تشکیل شود تا هر پدیده نویی که به وجود می‌آید با نظر این هیئت و باکیفیت امضای این هیئت کارها انجام گیرد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم بابیان اینکه یکی از اثرات حوزه و دانشگاه وحدت است، گفت: نتیجه تشکیل این هیئت این خواهد بود که از پدیده‌های نو از مالکیت شخصی بیرون می‌آید همچنین جوانان ما با پدیده‌های نو مواجه شده و اختیارات در اختیار مجلس و دولت خواهد بود.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :