موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9558 :کد

0

نخست وزیر استرالیا: داعش از نازی ها بدتر است

  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -نخست وزیر استرالیا: داعش از نازی ها بدتر است

«تونی آبوت» نخست وزیر استرالیا گفت: گروه موسوم به حکومت اسلامی عراق و شام (داعش) بدتر از نازی ها در طول جنگ دوم جهانی است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آبوت روز پنجشنبه در مصاحبه با 'رادیو 2 جی بی سیدنی' گفت: نازی ها شرارت های وحشتناک مرتکب شدند اما با این حال، آنقدر احساس شرم می کردند که برای پنهان کردن این شرارت ها تلاش کنند. این افراد (داعش) به شرارت های خود افتخار می کنند و این امری غیر عادی است.
وی افزود: آنها به شیوه بربرهای قرون وسطی عمل می کنند و کارهای خود را با گستاخی که بسختی قابل باور است، به جهان اعلام می کنند.
به نوشته آسوشیتدپرس، در همین حال، سخنان نخست وزیر استرالیا واکنش یهودیان این کشور را برانگیخت.
'رابرت گوت' رییس شورای اجرایی یهودیان استرالیا در واکنش به این اظهارات گفت: بین اقدامات سازمان یافته تروریسم و نسل کشی نظام مند یک کشور به عنوان سیاست زیربنایی تفاوت اساسی وجود دارد.
وی افزود: شکی نیست که داعش مرتکب شرارت های وحشتناک می شود؛ اما سخنان آبوت مبنی بر اینکه این گروه بدتر از نازی هاست، نسنجیده و نابجاست. آنهایی که مرتکب نسل کشی دولتی شدند از مقامات ارشد دولت بودند که نه به خاطر احساس شرم، بلکه به خاطر فرار از به عهده گرفتن جرم، در خفا عمل می کردند.
بر اساس این گزارش، انتظار می رود کابینه آبوت هفته آینده با درخواست آمریکا برای گسترش حملات هوایی به داعش از عراق به سوریه موافقت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :