موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/95585 :کد

0

بررسی وضعیت اجرای برجام دردیدارریابکوف باعراقچی و تخت‌روانچی

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۴
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -بررسی وضعیت اجرای برجام دردیدارریابکوف باعراقچی و تخت‌روانچی

معاون وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با مقامات ایران آخرین وضعیت برجام در دو حوزه تحریم‌ها و همکاری‌های فنی را بررسی کرد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با مقامات ایران آخرین وضعیت برجام در دو حوزه تحریم‌ها و همکاری‌های فنی را بررسی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه و رئیس تیم مذاکره کننده آن کشور امروز دهم شهریور ١٣٩٥ برای دیداری یک روزه وارد تهران شد.

 

او در خلال اقامت کوتاه خود در تهران بطور جداگانه با عباس عراقچی، معاون بین الملل و مجید تخت روانچی، معاون اروپا امریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدارها آخرین وضعیت اجرای برجام در دو حوزه تحریم ها و همکاریهای فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین طرفین بر عزم جدی کشورهای خود برای اجرای موفقیت آمیز برجام تاکید کردند.

 

همکاریهای دوجانبه ایران و روسیه در توسعه فناوری نوین ایزوتوپ های پایدار در فردو، ساخت فاز دوم نیروگاه بوشهر، تأمین مواد و تجهیزات، خرید آب سنگین، همکاریهای فنی با آژانس بین المللی انرژی اتمی و .... از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این مذاکرات بود.

 

در این دیدارها همچنین موانع پیشرفت برجام در حوزه رفع تحریم ها بویژه تعلل ها و رویکردهای غیرسازنده از سوی برخی کشورها بررسی شد و بر ضرورت رفع تمامی موانع و سهولت در اجرای تعاملات اقتصادی با ایران تاکید شد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :