موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/95593 :کد

0

عربستان بجای فریادهای عاجزانه به فکر اصلاح روش‌های خود باشد

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -عربستان بجای فریادهای عاجزانه به فکر اصلاح روش‌های خود باشد

سخنگووزارت امورخارجه ایران درواکنش به اتهام پراکنی‌های اخیروزیرخارجه عربستان علیه ایران گفت که عربستان بهتراست بجای فریادهای عاجزانه وتکرارادعاهای نخ نماشده علیه دیگران،به فکراصلاح روش های خودباشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اتهام پراکنی‌های اخیر وزیر امور خارجه عربستان علیه ایران گفت که عربستان بهتر است بجای فریادهای عاجزانه و تکرار ادعاهای نخ نما شده علیه دیگران، به فکر اصلاح روش های خود باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "بهرام قاسمی" سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‏ ای وزارت امور خارجه ایران درباره سخنان نابجای اخیر عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در پکن، اظهار داشت: مقامات کشور عربستان که به دلیل خطاهای فاحش استراتژیک، خود را در منجلاب خونین تروریسم و کشتار کودکان و زنان بیگناه در یمن و سوریه و عراق گرفتار کرده اند، بهتر است بجای فریادهای عاجزانه و تکرار ادعاهای نخ نما شده علیه دیگران، به فکر اصلاح روش های خود باشند.

 

وی افزود: به رغم تلاش مستمر این کشور برای سرپوش نهادن بر واقعیتهایی همچون دست داشتن در وحشتناک ترین عملیات های تروریستی جهان تا کودک کشی در یمن با استفاده از دلارهای نفتی، امروز جهانیان بخوبی دریافته اند که منشأ این آتش افروزی ها رژیم سعودی و آئین جعلی وهابیت است که عنصر پایه ای حیات سیاسی این کشور است.

 

قاسمی تأکید کرد: سران عربستان سعودی باید سرنوشت فتنه جویان بین المللی همچون صدام را که به خیال همیشگی بودن حمایتهای برخی کشورهای قدرتمند، اصرار به کوبیدن بر طبل نزاع و خونریزی داشتند، همواره پیش چشمان خود ببینند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :