موضوعات ‌مرتبط: سیاسی پزشکی

a/95605 :کد

0

پزشکان انگلیسی معترض دست از کار کشیدند

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -پزشکان انگلیسی معترض دست از کار کشیدند

هزاران پزشک معترض سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) با تصویب انجمن پزشکی این کشور در روز چهارشنبه، اعتصابی پنج روزه که بدترین اعتصاب در تاریخ این سازمان توصیف شده است، برگزار خواهند کرد.

هزاران پزشک معترض سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) با تصویب انجمن پزشکی این کشور در روز چهارشنبه، اعتصابی پنج روزه که بدترین اعتصاب در تاریخ این سازمان توصیف شده است، برگزار خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، براساس تصویب انجمن پزشکی انگلیس ( بی ام ای ) که متعاقب نشستی با کمیته پزشکان تازه کار ( جی دی سی)، صورت گرفت، این اعتصاب که در ادامه اعتراض به قراردادهای کاری شان صورت می گیرد، از ساعت هشت صبح تا 5 بعدازظهر 12 تا 16 سپتامبر ( 22 تا 26 شهریورماه) ، برگزار می شود.


در همین حال 'جرمی هانت' وزیر بهداشت انگلیس روز چهارشنبه با 'ویران کننده' خواندن این خبر گفته است این اعتصاب می تواند سبب لغو بیش از 100 هزار عمل حراجی شود.


وی افزود: در صورت برگزاری این اعتصاب، یک میلیون نوبت داده شده به بیماران در بیمارستان های عمومی انگلیس لغو خواهد شد.


پزشکان شاغل در 'ان اچ اس ' در اعتراض به قراردادهای کاری شان تاکنون شش اعتصاب برگزار کرده اند اما این برای اولین بار در تاریخ 'ان اچ اس ' است که پزشکان پنج روز در هفته اعتصاب می کنند.


انجمن پزشکی انگلیس به رغم موافقت اولیه اش با قراردادهای جدید کاری پزشکان، بار دیگر گفته است که این قراردادها سبب کاهش حقوق پزشکان تازه کار در بیمارستان های عمومی این کشور خواهد شد.


جرمی هانت وزیر بهداشت انگلیس در این خصوص گفته است: 'مردم حق دارند از خودشان بپرسند که انجمن پزشکی انگلیس که در ماه 'می ' گذشته از قرارداد کاری یاد شده به عنوان قراردادی خوب برای پزشکان و نیز بیماران یاد کرده بود، چگونه در حال حاضر از آن به عنوان یک قرارداد بد یاد می کند و خواهان بدترین اعتصاب در تاریخ 'ان اچ اس' شده است.'


دولت انگلیس پیشتر موافقت کرده بود که حقوق پایه پزشکان (کارآموز) که در مراکز خدمات بهداشت ملی این کشور فعالیت می کنند در قراردادهای جدید کاری، افزایش یابد اما انجمن پزشکی انگلیس و انجمن پزشکان تازه کار با میزان این افزایش موافق نیستند.


در حال حاضر پزشکان کارآموز در بدو شروع کار در حدود 22 هزار و 636 پوند در سال حقوق می گیرند که بعد از چهار سال به 30 هزار پوند افزایش می یابد که با اضافه پرداخت ها به رقم 56 هزار پوند خواهد رسید.


پزشکان متخصص کارآموز نیز در بدو شروع کارشان در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) بین 30 هزار پوند تا 47 هزار پوند حقوق سالانه دریافت می کنند که این رقم می تواند با افزایش تجربه آنها به 69 هزار پوند در سال برسد .


سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس و وزارت بهداشت این کشور پیش از این با افزایش یازده درصدی این رقم های پایه موافقت کرده بود اما پزشکان معترض این رقم را کافی نمی دانند.


خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) برای اولین بار در سال 1948 و پس از پایان جنگ جهانی دوم به منظور ارائه خدمت درمانی به آسیب دیدگان و مجروحین جنگی راه اندازی شد و در حال حاضر با داشتن یک میلیون و 600 هزار کارمند، به صورت رایگان به مردم انگلستان خدمات بهداشتی ارائه می کند.


دولت انگلیس در حال حاضر به منظور کاهش کسری بودجه به دنبال کاهش هزینه های عمومی رفاهی از جمله در بخش بهداشت است.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :