موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/95606 :کد

0

اکسپریا Z۳ به اندروید نوقا بروزرسانی نمی شود

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳۵   
 تحلیل ایران -اکسپریا Z۳ به اندروید نوقا بروزرسانی نمی شود

سونی علت عدم بروزرسانی اکسپریا Z۳ به اندروید نوقا را اعلام کرد

همانطور که میدانید سونی هفته گذشته فهرستی از اسمارت فون هایی که بروزرسانی اندروید 7.0 نوقا را دریافت می کنند منتشر کرد. متاسفانه با وجودیکه اکسپریا Z3 هم جزو گوشی هایی بود که نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان را دریافت کردند، اما این بار و در فهرست نهایی نامی از این گوشی برده نشده بود. این امر بسیاری از کاربران را ناراحت کرد.

 

واقعیت این است که سرزنش سونی برای این امر کار بسیار ساده ای است، اما آنطور که مشخص شده، سونی در این خصوص هیچ مسئولیتی ندارد و هیچ اقدامی هم در این مورد نمی تواند انجام دهد. به نظر می رسد دستگاه هایی که می توانند نسخه جدید سیستم عامل اندروید را دریافت کنند باید موفق به پشت سر گذاشتن تست مطابقت پذیری گوگل (CTS) شده باشند.


این تست در طول دوران ارایه پیش نمایش توسعه دهندگان بروزرسانی شد. در این بروزرسانی، لزوم پشتیبانی دستگاه ها از گرافیک Vulkan یا OpenGLES 3.1 نیز اضافه شد و این بدان معنی است که دستگاه هایی که از پردازنده گرافیکی Adreno 3XX برخوردارند نمی توانند بروزرسانی سیستم عامل اندروید را دریافت کنند.


از آنجایی که اکسپریا Z3 به تراشه اسنپدراگون 801 و پردازنده گرافیکی آدرنو 330 مجهز است، از گروه اسمارت فون های مجاز دریافت بروزرسانی حذف می شود. به گفته یکی از توسعه دهندگان سونی، اولا اولسن:

حتی اگر بخواهیم اندروید نوقا را روی Z3 در اختیار شما بگذاریم، امکان ندارد. چون باید تست CTS گوگل را پشت سر می گذاشتیم. پس همانطور که متوجهید نمی توانیم در این مورد کاری کنیم.

 

البته هنوز هم نباید امید را بطور کامل از دست داد چرا که جمعیت اندرویدی ها بالاخره راهی برای ارسال نوقا به زد 3 خواهد یافت.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :