موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95616 :کد

0

ترک مخاصمه کامل برای از سرگیری گفت و گوهای یمن ضروری است

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ترک مخاصمه کامل برای از سرگیری گفت و گوهای یمن ضروری است

نماینده سازمان ملل: ترک مخاصمه کامل برای از سرگیری گفت و گوهای یمن ضروری است

نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور یمن بار دیگر تاکید کرد که دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع، تنها با ترک مخاصمه کامل در این کشور امکان پذیر خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران  «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده ویژه بان کی مون در گفت و گو های صلح یمن روز چهارشنبه با ارائه گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل از اینکه آتش بس در این کشور درست پس از اتمام گفت و گو های اخیر کویت در هم شکسته و شدت درگیری ها و بمباران ها، به مرگ و میر غیرنظامیان بیشتری منجر شده است، ابراز تاسف شدید کرد.


شیخ احمد اضافه کرد: گرچه گفت و گو های کویت به یک توافق نهایی منجر نشده اما نتایج مثبت و مهمی در بر داشته است.


وی دستیابی به یک نقشه راه را یکی از دستاوردهای مهم این گفت و گو ها عنوان کرد و افزود: طرفین در هفته های آینده برای تکمیل این نقشه راه تلاش بیشتری خواهند کرد و در همین گفت و گو ها توافق کرده اند به رایزنی های جداگانه با مسئولان سازمان ملل ادامه داده و در نهایت دیدارهای تازه ای برای دستیابی به یک توافق نهایی برگزار کنند.


نماینده بان کی مون در امور یمن، دستاورد دیگر این گفت و گو ها را تاکید طرفین بر ضرورت یک راه حل سیاسی جامع برشمرد که در روند اجرا، تدابیر امنیتی و سیاسی زمان بندی شده ای را در بر داشته باشد.


ولدالشیخ بار دیگر با اشاره به اینکه سازمان ملل هرگز دست از تلاش برای حل بحران یمن برنداشته است و در آینده نیز به حمایت کامل خود از مردم یمن ادامه خواهد داد، از رهبران یمن خواست تا به مردم خود پشت نکنند و سرنوشت مردم شمال و جنوب این کشور را به طور یکسان و بدون تبعیض در نظر داشته باشند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :