موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95666 :کد

0

حملات شیمیایی امری ساختگی برای بکارگیری آن علیه سوریه است

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -حملات شیمیایی امری ساختگی برای بکارگیری آن علیه سوریه است

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد موضوع حملات شیمیایی و اتهام زنی به دمشق در این خصوص را امری ساختگی برای فشار به دولت این کشور برشمرد.

 

 

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد موضوع حملات شیمیایی و اتهام زنی به دمشق در این خصوص را امری ساختگی برای فشار به دولت این کشور برشمرد.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که موضوع حملات شیمیایی امری ساختگی برای بکارگیری آن علیه دولت سوریه است.


وی در گفتگو با شبکه المیادین، با بیان اینکه گزارش سازمان ملل در مورد بکارگیری سلاح های شیمیایی در سوریه دارای اشکالات زیادی است، گفت: سازمان ملل و برخی کشورهای پرنفوذ از کمک به سوریه برای شناسایی طرف های بکارگیرنده سلاح های شیمیایی در «خان العسل» خودداری کردند.


مهر به نقل از المیادین نوشت: نماینده سوریه در سازمان ملل با اعلام اینکه گزارش نهایی کمیته تحقیق درباره حملات شیمیایی در سوریه هنوز صادر نشده و آنچه منتشر گردیده مبتنی بر شهود و مدارک جعلی است از جعل نزدیک به شصت ارگان برای شهادت علیه دولت سوریه در این خصوص خبر داد.


الجعفری پرونده سلاح های شیمیایی در سوریه را بخشی از فشارها بر دمشق و هم پیمانان آن برشمرده و افزود: دولت سوریه ۱۱ نامه در خصوص بکارگیری سلاح های شیمیایی ارسال کرده است اما کمیته تحقیق آنها را مدنظر قرار نداده است.


وی با بیان اینکه آمریکایی ها گفتند جنگ را در سوریه طولانی خواهند کرد، ادامه داد: آمریکا و هم پیمانان آن در راستای بازی جنگ فرسایشی و طولانی مدت تلاش می کنند.


الجعفری در خصوص انتقادات دولت سوریه از «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در این کشور نیز تاکید کرد که دی میستورا بجای تلاش برای ازسرگیری مذاکرات، بحران را طولانی تر می کند و از نقش خود به عنوان یک میانجی پا را فراتر گذاشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :