موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95717 :کد

0

حمایت مردم فرانسه از نامزدی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -حمایت مردم فرانسه از نامزدی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که یک سوم رای دهندگان فرانسوی از نامزدی امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کنند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که یک سوم رای دهندگان فرانسوی از نامزدی امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده حاکی است که بیش از یک سوم مردم فرانسه از نامزدی امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری 2017 حمایت می کنند، ماکرون روز سه شنبه از دولت فرانسه استعفا داده است تا در انتخابات سال آینده شرکت کند.

 

میزان حمایت مردم فرانسه از ماکرون دو برابر بیشتر از فرانسوا اولاند رئیس جمهور فعلی است که

قصد دارد بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود.

 

نظرسنجی موسسه "ایلابه" که برای شبکه بی اف ام انجام شده نشان می دهد که 34 درصد رای دهندگان فرانسوی خواستار نامزدی ماکرون هستند. ماکرون به شدت از سیاست های اقتصادی دولت فعلی فرانسه انتقاد کرده است.

 

تنها 15 درصد مردم فرانسه از نامزدی اولاند در انتخابات سال آینده حمایت کرده اند. نظرسنجی دیگری که توسط موسسه آیفوپ انجام شده حاکی است که 47 درصد مردم فرانسه خواستار نامزدی ماکرون در انتخابات هستند.

 

ماکرون 38 ساله یکی از محبوبترین سیاستمداران فرانسوی به شمار می رود.ماکرون پس از اعلام استعفایش تاکید کرد: من مصمم به انجام هر کاری هستم تا ایده ها، اقدامات و ارزش‌های ما بتواند فرانسه را از سال آینده تغییر دهد. من به این خاطر از این سمت استعفا دادم تا بتوانم بر روی طرحی که قرار است شرایط کشور را تغییر دهد، کار کنم.

 

شرکت ماکرون در رقابت های انتخاباتی می تواند بر تلاش های آلن ژوپه نخست وزیر سابق فرانسه نیز برای راهیابی به کاخ الیزه تاثیرگذار باشد. ژوپه در نظرسنجی ها عملکرد بسیار خوبی داشته و در صدر قرار گرفته است.

 

ماکرون توانسته است حمایت اقتصاددانان و رهبران تجاری را به دست آورد. گرچه پیشنهادات و برنامه های ماکرون برای بهبود شرایط اقتصادی فرانسه مورد توجه زیادی قرار گرفته است ولی این کشور با چالشهای بزرگ امنیتی و تهدیدات تروریستی نیز روبرو است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :