موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/95807 :کد

0

کی‌روش: اتفاقات پایان بازی طبیعی بود

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -کی‌روش: اتفاقات پایان بازی طبیعی بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازی تیمش مقابل قطر را بازی دشوار و پرفشاری خواند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازی تیمش مقابل قطر را بازی دشوار و پرفشاری خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، کارلوس کی روش در نشست خبری پس از پیروزی تیمش مقابل قطر اظهار کرد: بازی بسیار دشواری سپری کردیم. بازی بسیار پر فشار بود.


او ادامه داد: بسیار شفاف بود و بسیار فابل در ک که قطری‌ها می خواستند از نقاط ضعف ما استفاده کنند. به معنای واقعی نیمه اول صفر - صفر بود چون هر دو تیم سعی می کردند بازی را کنترل کنند.


سرمربی تیم ملی گفت: در نیمه دوم سعی کردیم بازی را بازتر کنیم و فشار بیشتری را به حریف وارد کنیم. در نیمه دوم فکر می کنم شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم. البته در نیمه اول هم موقعیت داشتیم اما نیمه دوم شانس های ما بهتر بود. این تیم ملی قطر، تیم بسیار خوبی است. بازیکنان خوبی دارد. تیم با نظم و با شخصیتی است.


کی‌روش گفت: اگر ما می خواستیم بازی را ببریم احتیاج داشتیم که سعی کنیم با تعهد و تمرکز بالا این اطمینان را داشته باشیم که می توانیم تیم قطر را به عقب هدایت کنیم. با این کیفیت بازیکنان قطر حتی حمله برای ما دشوار و خطرناک بود.


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: به دلیل انگیزه ما و نگرشی که به بازی داشتیم و به خصوص تعویض‌هایی که در نیمه دوم انجام دادیم و با فشار بیشتر یک اشتباه رخ داد. البته می‌توانست قبل از آن رخ بدهد اما در واپسین دقایق رخ داد.

او خاطرنشان کرد: فکر می کنم گلی نخست ما حقیقت بازی را بر ملا کرد. اگر یک تیم استحقاق پیروزی را داشت آن ما بودیم. تیم قطری دیگری چیزی برای از دست دادن نداشت و می خواستند به تساوی برسند. سعی می‌کردند ضد حمله کنند که توانستیم به گل دوم برسیم و بازی به اتمام رسید.


او درباره اتفاقات آخر این بازی نیز گفت: اتفاقی که در آخر بازی افتاد طبیعی بود و همیشه تیم برنده می خواهد جشن بگیرد و تیمی که گل خورده عصبی می شود و می خواهد به بازی برگردد. اگر این گل آخر بازی باشد این اتفاق هم بیشتر می شود و آن ها عصبی هستند. به هیچ عنوان نمی توانیم توجهی به آخر بازی کنیم و از نظر احساس طبیعی است. برای ما این برد شروع خوبی بود. بسیار، بسیار مهم بود، بازی اول را در خانه پیروز شویم.


او گفت: در درجه اول به تیم قطر و بازیکنانش تبریک می گویم. مخصوصا تبریک را به بازیکنان خودم و تیم ملی ایران تبریک می گویم.


کی روش درباره بازی آینده تیم ملی ایران مقابل تیم ملی چین و شرایط آن بازی گفت: فقط یک هشدار می‌خواهم به دوستان و اهالی رسانه بدهم. اگر فکر می‌کنید بازی امشب مقابل قطر دشوار بود، بازی بعد مقابل چین سخت‌تر هم خواهد بود. امشب ژاپن در خانه شکست خورد. ازبکستان هم به سختی به پیروزی رسید.


او ادامه داد: امشب شاهد این بودیم که در گروه خود ما ازبکستان توانست یک بر صفر سوریه را ببرد. تیم کره که سه گل جلو بود، دو گل دریافت کرد. چینی‌ها موقعیت بیشتری هم داشتند. با تمام احترام برای تیم سوریه که تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارند، پنج تیم دیگر این گروه یعنی کره، ازبکستان، چین و قطر رقبای ما هستند. قطر نشان داد تیم قدرتمندی است. این مسابقات ۳۰ امتیاز دارد و  هر تیمی می‌تواند به جام جهانی صعود کند. بیایید امشب خوشحالی کنیم و از فردا به فکر چین باشیم.


او درباره شناختش از تیم ملی چین در شرایطی که امروز بازی خوبی را نمایش داد، گفت: ما احترامی زیادی برای رقبای خودمان قائل هستیم. بازی چین را در استرالیا دیدم. فوتبال چین پیشرفت بسیار زیادی داشته و دولت‌شان هم سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. مطمئنا بازی دشواری مقابل چین داریم. آن‌ها تیم خوبی هستند. بازی‌شان مقابل قطر را دیدم. با انگیزه و سرعت زیادی که دارند بازی سختی در انتظار ما است.


سرمربی تیم ملی ایران گفت: مهم‌تر از مطلب چین، پیام من برای فوتبال ایران و اهالی رسانه است. در ایران ما بعضی مواقع دوست داریم با آتش بازی کنیم. ما با آتش بازی کردیم وقتی در مراحل آماده سازی قبل از این بازی ان اتفاقات افتاد.  آن افرادی که آتش به آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران در مسیر مقدماتی جام جهانی زدند، هنوز هستند. لطمه به برنامه آماده سازی تیم ملی زدند.


او درباره شناختش از تیم ملی چین در شرایطی که امروز بازی خوبی را نمایش داد، گفت: ما احترامی زیادی برای رقبای خودمان قائل هستیم. بازی چین را در استرالیا دیدم. فوتبال چین پیشرفت بسیار زیادی داشته و دولت‌شان هم سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. مطمئنا بازی دشواری مقابل چین داریم. آن‌ها تیم خوبی هستند. بازی‌شان مقابل قطر را دیدم. با انگیزه و سرعت زیادی که دارند بازی سختی در انتظار ما است.


سرمربی تیم ملی ایران گفت: مهم‌تر از مطلب چین، پیام من برای فوتبال ایران و اهالی رسانه است. در ایران ما بعضی مواقع دوست داریم با آتش بازی کنیم. ما با آتش بازی کردیم وقتی در مراحل آماده سازی قبل از این بازی آن اتفاقات افتاد. آن افرادی که آتش به آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران در مسیر مقدماتی جام جهانی زدند، هنوز هستند. لطمه به برنامه آماده سازی تیم ملی زدند.


او ادامه داد: نمی توانیم با این روند ادامه دهیم و با آتش در ابعاد آماده سازی تیم ملی بازی کنیم. تیم ملی و هواداران از این اتفاقات لطمه می‌خورد. ما تا نوامبر 2015، 15 امیتاز را پشت سر می‌گذاریم. یا صعود میکنیم یا حذف می‌شویم. تا مارچ 2017 هم 21 امیتاز را پشت سر می‌گذاریم. شرایطم نامشخص نیست. امیدوار هستم مسئولین فوتبال ایران تکلیف افرادی که این گونه بازی‌ها را با آتش بازی می‌کنند یک بار برای همیشه مشخص کنند. ما امروز مقابل قطر نبردیم بلکه از باخت مقابل قطر فرار کردیم. یک بار برای همیشه این اتفاقات باید نگاه شود. امروز شاهد این بازی بودیم و از باخت مقابل قطر فرار کردیم. تمام فوتبال ایران باید با هماهنگی و دست در دست هم گام برداریم.


سرمربی تیم ملی درباره اشتباهات احسان حاج صفی در ابتدای بازی و اینکه آیا می تواند از بازیکنان دیگر استفاده کند، گفت: بله اگر به من مهرداد پولادی و بازی های آماده سازی بهتر بدهید و بتوانم با جوانان بازی بدهم مطمئنا می توانیم راهکارهای بهتر داشته باشیم. اگر بازیکنی دارید که 80 بازی ملی دارد و  اشتباه می‌کند یعنی بی تجربه است. چه ضمانتی وجود دارد که از بازیکنان جوان استفاده کنیم. این پیشنهاد را می دهم که شما هم در برنامه های تیم ملی حمایت کنید. راجع به افرادی که به آماده سازی تیم ملی لطمه زدند صحبت کنید هنوز منتظرم آن آقا که به تیم ملی و هواداران لطمه زد عذرخواهی کند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :