موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95820 :کد

0

انفجار بمب در شرق بغداد بر سر راه زائران امام جواد(ع)

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۰
تعداد بازدید : ۳۹۹   
 تحلیل ایران -انفجار بمب در شرق بغداد بر سر راه زائران امام جواد(ع)

گروهی از شهروندان عراقی که برای شرکت در مراسم عزاداری به مناسبت سالگرد شهادت امام جواد(ع) راهی کاظمین بودند، در شرق بغداد هدف یک حمله تروریستی قرار گرفتند .

گروهی از شهروندان عراقی که برای شرکت در مراسم عزاداری به مناسبت سالگرد شهادت امام جواد(ع) راهی کاظمین بودند، در شرق بغداد هدف یک حمله تروریستی قرار گرفتند که در نتیجه انفجار آن ، تعدادی از زائران زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران منابع امنیتی پنجشنبه شب اعلام کردند که عناصر تروریستی پنجشنبه شب بر سر راه زائران کاظمین، در شهرک صدر در شرق بغداد، بمب گذاری کردند.


هنوز گزارشی درباره اینکه این حمله کشته داشته یا نه ، منتشر نشده است. مجروحان حادثه به بیمارستان های بغداد منتقل شدند و بقیه زائران به راه خود ادامه دادند.


گزارش ها حاکی است که به مناسبت شهادت امام جواد(ع) بیش از یک میلیون زائر در کاظمین در شمال بغداد تجمع کرده و سرگرم عزاداری هستند.


در همین حال نیروهای امنیتی و پلیس بغداد در یک طرح ویژه امنیتی، تامین امنیت زیارت امام جواد را به عهده دارند و در چارچوب این طرح، چند لایه امنیتی بطور کامل اقدام به بازرسی فرد به فرد می کند.


همچنین در اجرای این طرح ورود کلیه خودروها به داخل منطقه کاظمین جز خودروهای امدادی و امنیتی ممنوع شده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :