موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آمریکا

a/95841 :کد

0

خونبار ترین ماه درشهر شیکاگو آمریکا

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -خونبار ترین ماه درشهر شیکاگو آمریکا

پلیس شیکاگو اعلام کرد که این شهر بدنبال مرگ یک جوان ۲۳ ساله در درگیری های مسلحانه، این شهر با مجموع ۹۰ قتل نفس در فاصله یک ماه خونبارترین ماه دو دهه گذشته را پشت سرگذاشته است.

پلیس شیکاگو اعلام کرد که این شهر بدنبال مرگ یک جوان 23 ساله در درگیری های مسلحانه، این شهر با مجموع 90 قتل نفس در فاصله یک ماه خونبارترین ماه دو دهه گذشته را پشت سرگذاشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  ادی جانسن رییس پلیس شهر شیکاگو در ایالت ایلینویز آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که این شهر با مجموع 384 فقره درگیری های مسلحانه و مرگ 90 نفر در این درگیری ها خونبار ترین ماه در 20 سال گذشته را پشت سر گذاشته است.


به گفته وی عمده این تیر اندازی ها از سوی گروه های معدودی از بزهکاران شهر صورت گرفته که همگی آن ها از مدت ها تحت نظر پلیس بوده اند.


جانسون شمار بزهکاران و عاملان درگیری های مسلحانه در این شهر را که نام آن ها در فهرست پلیس شهر قرار دارد هزار و 400 نفر اعلام کرد و گفت تازمانی که این افراد از خیابان های شهر برچیده نشوند این خشونت ها با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهند کرد.


به گفته وی سلاح های جمع آوری شده در این شهر که اکثریت قابل توجهی از ساکنان آن را سیاهپوستان بی بضائت تشکیل می دهند تاکنون بیش از مجموع سلاح هایی بوده که در شهر های لوس آنجلس و نیویورک بدست نیروهای پلیس افتاده است.


مایکل فلجر کشیش آمریکایی و یکی از کنشگران ایالت ایلینویز روز گذشته با برپایی تظاهرات گسترده ای در خیابان های شهر شیکاگو از بروس بونر فرماندار ایالت لویزیانا خواست تا در شیکاگو وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :