موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95872 :کد

0

رییس جمهوری فیلیپین دیدار با دبیر کل سازمان ملل را نپذیرفت

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -رییس جمهوری فیلیپین دیدار با دبیر کل سازمان ملل را نپذیرفت

دولت فیلیپین وسازمان ملل گفتندپس ازتهدید مانیل مبنی برترک سازمان ملل به دلیل انتقادازسیاست'رودریگو دوترته'رییس جمهوری این کشوردرمبارزه باموادمخدر،دوترته دیداربا'بان کی مون'دبیر کل سازمان ملل رانپذیرفت

دولت فیلیپین و سازمان ملل گفتندپس از تهدید مانیل مبنی بر ترک سازمان ملل به دلیل انتقاد از سیاست'رودریگو دوترته'رییس جمهوری این کشوردر مبارزه با موادمخدر،دوترته دیداربا'بان کی مون' دبیر کل سازمان ملل را نپذیرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، 'بان کی مون' خواستار دیدار دوجانبه با 'رودریگو دوترته' رییس جمهوری فیلیپین در لائوس که هفته آینده میزبان نشست سران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) است، شد اما دفتر رییس جمهوری فیلیپین اعلام کرد وی نمی تواند این دیدار را در برنامه کاری خود بگنجاند. 


'استفان دوجاریگ' سخنگوی 'بان کی مون' گفت که درخواست انجام یک دیدار ارائه شده است، اما نمی توانیم در مورد زمان آن توافق کنیم. 
به نوشته رووز جمعه تارنمای شبکه خبر آسیا، یک مقام سازمان ملل نیز اعلام کرد درخواست این دیدار به دلیل 'ناسازگاری برنامه زمان بندی' مورد پذیرش قرار نگرفته است. 


دو کارشناس حقوق بشر سازمان ملل هفته گذشته سیاست دولت فیلیپین در قبال قاچاقچیان و مصرف کنندگان مواد مخدر را مورد انتقاد قرار داد و باعث موضع گیری تند 'دوترته' مقابل این قبیل انتقادات شد. 


ایرنا نوشت: 'ارنستو آبلا' سخنگوی رییس جمهوری فیلیپین برگزار نشدن این دیدار را تایید کرد، اما در این مورد که آیا لغو این دیدار به دلیل انتقادهای سازمان ملل از دولت فیلیپین است، اشاره ای نکرد. 
وی گفت که دوترته دلایل خود را برای انجام نشدن این دیدار دارد و دلیلی نیست که در مورد رابطه فیلیپین با سازمان ملل گمانه زنی شود. 


یک مقام سازمان ملل نیز که در این گزارش به نام وی اشاره نشده است، گفت که تاکنون نشنیده رهبر یک کشور به دلیل مشغله کاری نتواند با دبیر کل دیدار و گفت وگویی داشته باشد. 


این مقام سازمان ملل همچنین تصریح کرد که سیاست گذاری های مواد مخدر و حقوق بشر دو موضوعی هستند که سازمان ملل در نشست لائوس برآنها متمرکز است. 


لائوس هفته آینده میزبان نشست سران آ.سه.آن است و رودریگو دوترته در نخستین سفر رسمی خود به خارج از مرزهای این کشور در این نشست شرکت می کند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :