موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/95951 :کد

0

سیاست اقتصادمقاومتی می‌تواندبه شکوفایی اقتصادایران منجرشود

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -سیاست اقتصادمقاومتی می‌تواندبه شکوفایی اقتصادایران منجرشود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیتهای مجمع درباره تدوین سیاستهای اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاستهای اقتصاد مقاومتی می‌تواند به شکوفایی اقتصادی ایران منجر شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیتهای مجمع درباره تدوین سیاستهای اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاستهای اقتصاد مقاومتی می‌تواند به شکوفایی اقتصادی ایران منجر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیریت حوزه‌های علمیه و جامعه‌المصطفی با اشاره به رویکرد دنیای غرب به جهان اسلام، اظهار کرد: دشمنان اسلام از بیان اندیشه اسلام در دنیا به وحشت افتاده‌اند و اکنون روحیه گفت‌وگو و مجاهدت علمی روحانیت شیعه، می‌تواند پیشگامی خودش را در جهان نشان دهد. انشاءالله شما در این جایگاه جدید، اطلاعات و تجربه گرانبهایتان از جوامع جهانی را به‌کار گرفته و نیازهای این جوامع را به علما و طلاب منتقل کنید.

 

وی با اشاره به لزوم بیان دیدگاه‌های اسلام در مورد مسائل اجتماعی،‌ افزود: انتقال دقیق نیازهای معرفتی جوامع به علما، تولید هدفمند محتوا را میسر می‌کند. اگر عامل تشویقی را برای به صحنه آمدن دین اسلام در حل مسائل جهان به‌کار بگیرید، همانند موجی که آیت‌الله مطهری در دانشگاه‌ها پیش از انقلاب به راه انداخت، یک جهاد بزرگ صورت داده‌اید.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیتهای مجمع درباره تدوین سیاستهای اقتصاد مقاومتی، گفت: ایده این سیاستها از جانب مقام معظم رهبری بیان و در مجمع، کارهای کارشناسی تدوین این سند انجام شد. در کنار سند چشم‌انداز و سیاستهای اصل 44، سیاستهای اقتصاد مقاومتی می‌تواند به شکوفایی اقتصادی ایران منجر شود.

 

آیت‌الله اعرافی نیز در این دیدار با بیان ویژگیهای بین‌المللی انقلاب اسلامی و اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری، گفت: بازمهندسی در معرفی انقلاب اسلامی در حوزه بین‌الملل می‌تواند زمینه تحولات عظیمی در روابط ما و گفتمان بین‌المللی انقلاب باشد.

 

وی افزود: حوزه‌های علمیه می‌توانند به سوی تمدن‌سازی و پاسخ به نیازهای اجتماعی مسلمانان جهت‌گیری کنند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :