موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95961 :کد

0

لاوروف :رفتار غرب در کودتای اوکراین و ترکیه متناقض بود

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -لاوروف :رفتار غرب در کودتای اوکراین و ترکیه متناقض بود

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: کشورهای غربی در برخورد با واقعه براندازی حکومت ویکتور یانوکوویچ در اوکراین در سال ۲۰۱۴ و کودتای شکست خورده اخیر ترکیه از معیار دوگانه پیروی کردند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: کشورهای غربی در برخورد با واقعه براندازی حکومت ویکتور یانوکوویچ در اوکراین در سال 2014 و کودتای شکست خورده اخیر ترکیه از معیار دوگانه پیروی کردند و رفتار متناقضی نشان دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، لاوروف در مصاحبه با نشریه ویژه شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه گفت: رفتار کشورهای غربی در قبال کودتای اوکراین و تلاش برای کودتا در ترکیه بار دیگر پیروی مشهود آنها را از معیارهای دوگانه نشان داد.


روزتامه کامرسانت روز جمعه به نقل از وی نوشت: هیچ یک از سیاستمداران غربی سخنی از آنچه که در باره کودتای نافرجام در ترکیه گفتند، در جریان واقعه دو سال قبل اوکراین بیان نکردند.


وزیر خارجه روسیه ادامه داد: سیاستمداران غربی در حالی کودتای ترکیه را غیرقابل قبول خواندند که از کودتا در اوکراین حمایت کردند، در حالیکه در مقابل آنکارا هیچ تعهد سیاسی نداشتند، اما وزیران خارجه فرانسه، آلمان و لهستان فوریه سال 2014 با دولت یانوکوویچ در کی یف موافقت نامه ای امضا کردند، ولی از اجرای آن خودداری ورزیدند.


لاوروف در پایان گفت: روز پس از امضای موافقت نامه چهار جانبه نیز دولت اوکراین سقوط کرد و کشورهای غربی بر خلاف تعهدهای خود این رویداد را پذیرفته و سیراوضاع نیز شرایط کنونی را به وجود آورد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :