موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/95964 :کد

0

کاظم صدیقی دین منهای سیاست و مدیریت بی دینی و نفاق است

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -کاظم صدیقی دین منهای سیاست و مدیریت بی دینی و نفاق است

دین منهای سیاست، مدیریت و اهتمام به امور مسلمانان، در حکم بی دینی و نفاق است.

دین منهای سیاست، مدیریت و اهتمام به امور مسلمانان، در حکم بی دینی و نفاق است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی عصر جمعه در همایش اندیشه های آسمانی در مشهد افزود: اسلام، کفر ستیز و فساد ستیز و ضد ابتذال است.


او افزود: حال جوانان اهل مسجد که سنگرنشینان جهاد کبیر هستند غبطه خوردنی است و جهاد کبیر مجموعه ای از جهاد اکبر است که جهاد با خودیت خود و عبور از خود و رسیدن به شهود فنایی و جهاد اوسط که جهادی اخلاقی و مبارزه با امیال حیوانی است.


حجت الاسلام و المسلمین صدیقی اظهار کرد: بخش سوم جهاد کبیر جهاد اصغر است که همان مبارزه با دنیای کفر، استکبار، نفاق، فریب و نفوذ است که با همه امکانات آمده است که جوانان را زمین بزند و دار و ندارشان که ایمانشان است را ببرد.


وی اضافه کرد: دشمن با شبکه های ماهواره ای و با ستون پنجمی که در داخل کشور دارد و ترویج اشرافیت و حرام خوری و فساد و کار نکردن و مزد گرفتن و خدمت نکردن و طلبکار بودن و مقابله با خون شهدا و خط ولایت؛ به دنبال از بین بردن ایمان جوانان است.


امام جمعه موقت تهران گفت: به همین خاطر نباید از دانشگاه تربیتی، عرفانی، اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ادعیه ائمه اطهار(ع) غفلت کرد که قرآن صاعد است و بار عشقی دارد و انسان را در مسیر جذبه تربیت می کند.


حجت الاسلام و المسلمین صدیقی افزود:آدمی که گرفتار حجاب می شود خود علم هم حجاب میان او و کمال مطلق می شود و دچار خودپرستی می گردد که بدترین نوع بت پرستیهاست.


وی افزود: باید اطاعت به خدا به جایی برسد که خدا به بنده اش الهام کند و در اسلام بنا بر این است که انسان اراده و آزادی خود را سلب کند و بگوید هر چه خدا می گوید همان باید بشود اما اگر انسان خود را رها کند خدا هم می گوید هر چه خواستی انجام بده و این آدم آن آدمی است که دم از آزادی می زند در حالی که در اسلام صحبت از عبودیت است که مقدمه حریت است یعنی کسی که عبد الله است، آزاد است و کسی که از عبودیت خدا آزاد است بنده شهوت، شهرت و سیاست بازی است.


وی اظهار کرد: آزاده از بندگان صالحی است که امروز در حلب می جنگند که زنجیرها را رها کرده اند و همسر و فرزند کوچک خود را رها و در دفاع از حرم آل الله قیام کرده اند اما اینهایی که پولهای شبهه دار می گیرند و بیت المال را به جیب خودشان و فرزندانشان می ریزند آزادی ندارند بلکه بندگان هوسند.


وی افزود: بصیرت هم در مسیر تقوا و آزادگی ایجاد می شود در حالی که محبت دنیا زیاده خواری، ویژه خواری و حجاب و مانع و ضد بصیرت است .


او گفت: الان کسانی خودشان دشمن را با دست خودشان بر خودشان مسلط می کنند و خیال می کنند که خدمت هم می کنند و افتخار هم می کنند که دشمن در موضعی بالاتر از ماست و ما هیچ نداریم و ذلیل هستیم و هیچ برائتی نسبت به دشمن ندارند در حالی که قرآن هزار آیه در مساله برائت دارد.


نهمین همایش آموزشی و فرهنگی اندیشه های آسمانی با حضور دو هزار و 150 نفر از خواهران و برادران منتخب کانونهای فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور که از ابتدای سال 1393 تا پایان سال 1394 به عنوان مدیر کانون مشغول فعالیت شده اند و در محدوده سنی 20 تا 40 سال قرار دارند از دوم تا بیستم شهریور ماه امسال در جوار بارگاه ثامن الائمه(ع) در مشهد در حال برگزاری است.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :