موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/95971 :کد

0

نجات جاسوس آمریکایی در سوریه توسط ارتش ترکیه

  جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -نجات جاسوس آمریکایی در سوریه توسط ارتش ترکیه

نیروهای مسلح ترکیه یک جاسوس آمریکایی را که در سوریه زخمی شده بود، نجات دادند.

نیروهای مسلح ترکیه یک جاسوس آمریکایی را که در سوریه زخمی شده بود، نجات دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه ترکیه ای «حریت» در خبری نوشت که یک جاسوس زن آمریکایی بعد از دو روزعملیات در مرز سوریه، توسط نیروهای مسلح ترکیه نجات پیدا کرد.

 

بر این اساس، این جاسوس زن آمریکایی در سوریه زخمی شده بود و برای نجاتوی از هواپیماهای بدون سرنشین و بالگرد استفاده شد.

 

بر اساس نوشته روزنامه حریت، این جاسوس که نامش به دلیل حضور در یک عملیات محرمانه فاش نشده است، در تاریخ 3 آگوست در سوریه زخمی شد و بعد از آن بود که خواستار خروج از سوریه شد.

 

بر اساس گزارش های منتشر شده، این جاسوس آمریکایی مختصات خود را به دست مقامات دولت واشنگتن رسانده و آنها را از محل دقیق حضور خود مطلع کرده است و به این ترتیب عملیات نجات وی آغاز شد و او نزدیک مرز ترکیه شد و مقامات آمریکایی از طریق تماس با ارتش ترکیه خواستار همکاری آنها برای نجات جاسوس خود شدند.

 

مقامات آمریکا از ارتش ترکیه خواستند تا مجوز به کارگیری دوربین هایی با کیفیت بالا توسط آمریکا و دو هواپیمای بدون سرنشین حامل راکت های «هل فایر» را جهت اقدامی احتیاطی علیه سربازان سوریه حاضر در منطقه را بدهد و ارتش ترکیه نیز سریعا این مجوز را صادر کرد.

 

پهپادهای آمریکایی دو روز در حال بررسی دقیق منطقه بودند و دو بالگرد آمریکایی نیز در حالت آماده باش در مرز ترکیه قرار گرفتند. با این وجود مقامات آمریکایی نتوانستند جاسوس خود را پیدا کنند.

 

اما سربازان مرزی ترکیه متوجه حضور زنی زخمی در نزدیکی مرز شدند و به وی هشدار دادند و مشخص شد که وی همان جاسوس آمریکا بوده است. این جاسوس به مقامات آمریکایی تحویل داده شد و بعد به پایگاه هوایی اینجرلیک در استان جنوبی آدانا که توسط نیروهای آمریکایی در جنگ علیه داعش استفاده می شود، برده شد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :