موضوعات ‌مرتبط: ورزشی بسکتبال

a/96022 :کد

0

رکوردهایی که در بسکتبال NBA ثبت شده اند

  شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -رکوردهایی که در بسکتبال NBA ثبت شده اند

در بسکتبال NBA رکوردهای عجیب و دست‌نیافتنی به ثبت رسیده است.

 

 

 در بسکتبال NBA رکوردهای عجیب و دست‌نیافتنی به ثبت رسیده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از آس، هر روز صبح که از خواب برمی‌خیزیم اخبار جدیدی را می‌شنویم. برخی از آن‌ها عجیب و غیر قابل باورهستند. 20 سال پیش مایکل جردن به همراه شیکاگو بولز توانست در یک فصل رکورد 72 پیروزی و 9 شکست را کسب کند. کمتر کسی فکر می‌کرد تیمی بتواند این رکورد را بشکند، اما در فصل گذشته NBA این اتفاق افتاد. گلدن استیت وریزر با هدایت استیو کر توانست 73 پیروزی و 9 شکست را به ثبت برساند. مشخص نیست  چقدر طول خواهد کشید تا دوباره این رکورد شکسته شود یا این اتفاق نیفتد و رکورد دست نیافتنی بماند. در ادامه به هشت رکورد عجیب که در NBA به ثبت رسیده است اشاره می‌شود.

 

جری اسلوان و رویارویی با  446 مربی

اسطوره و یکی از بهترین سرمربیان تاریخ یوتا جاز علاوه بر شهرت و شخصیتی که دارد بیشترین رویارویی را با سرمربیان داشته است. جری اسلوان در دوران ورزشی‌اش به عنوان بازیکن و سرمربی در مجموع با 446 سرمربی روبه‌رو شد. اسلوان پنج سال پیش از آغاز NBA به صورت رسمی، بازی می‌کرد. تنها کسی که می‌تواند رکورداسلوان را بشکند راشید والاس است. بسکتبالیست آمریکایی در دوران بازیگری‌اش 317 بار با سرمربیان مختلف روبه‌رو شد و تنها در صورتی که سرمربی شود می‌تواند این رکورد را بشکند چون اکنون بازنشسته شده است. این در حالی است که شرایط برای اسلوان چندان مناسب نیست، سرمربی 74 ساله از بیماری پارکینسون رنج می‌برد.

 

A.C گرین: 1192 بازی پیاپی

تا به امروز تنها 39 بسکتبالیست می‌توانند اعلام کنند دست کم 1192 بازی در NBA انجام داده‌اند. A.C گرین یکی از آن‌ها است. او در مجموع 1278 بازی را به ثبت رسانده، اما در 1192 بازی به صورت پیاپی به میدان رفته است. او در میان هزار دیدار حتی یک بازی را از دست نداده است. لقب مرد آهنی گویای این ویژگی‌اش است. با این آمار می‌توان متوجه شد که چرا او را از دنیای دیگری می‌دانند.

 

بابا ولز: اخراج به خاطر خطا در عرض 3 دقیقه

بابا ولز یکی از اعضای تیم‌ هارلم گلوبتروترز به طور غم‌انگیزی در NBA بازنشسته شد. او تنها بازیکنی است که به کمترین زمان ممکن نیاز داشت تا از بازی اخراج شود. در 29 دسامبر سال 1997 در جریان دیدار دالاس موریکس و شیکاگو بولز با انجام 5 خطا در عرض 3 دقیقه مجبور به ترک بازی شد و بر نیکمت نشست. این بازی در نهایت با پیروزی 111 بر 105 شیکاگو به پایان رسید.

 

آندره بینوم؛ جوان‌ترین بازیکن

آندره بینوم با 28 سال سن به نظر می‌رسد باید یکی از بازیکنان قدرتمند NBA باشد، اما واقعیت چیز دیگری است. 29 ماه است که حتی یک دقیقه هم به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای بازی نکرده است. با این حال یک رکورد را در لیگ به خود اختصاص داده است. او توانست با 18 سال و 6 روز سن جوان‌ترین بازیکن NBA لقب بگیرد. لس آنجلس لیکرز او را در اکتبر سال 2005 به طور مستقیم و بدون وساطت تیمهای دانشگاهی به خدمت گرفت. مدتی بعد قوانین تغییر یافت. اکنون تصور این موضوع سخت است که یک بازیکن بدون گذراندن کالج بتواند در NBA بازی کند.

 

دارکو میلیچ؛ جوان‌ترین قهرمان

این رکورد شباهت زیادی به رکورد قبلی دارد. در حالی که NBA اجازه نمی‌دهد بازیکن جدیدی بدون رفتن به دانشگاه و یا اتمام 18 سالگی به این لیگ راه پیدا کند، میلیچیچ توانست عنوان جوان‌ترین قهرمان را به خود اختصاص دهد. بسکتبالیست صربستانی به همراه دیترویت پیستونز در سال 2004 با 18 سال و 256 روز قهرمان شد.

 

فیل جکسون؛ پرافتخارترین مربی

رد ایرباخ با هدایت بوستون سلتیک در دهه 50 تا 60 توانست 9 عنوان قهرمانی را کسب کند. افتخاری که بعید به نظر می‌رسید کسی به آن برسد، اما سال‌ها بعد فیل جکسون به همراه شیکاگو بولز بسکتبال جهان را متحول کرد و توانست 6 جام را با این تیم بالای سر ببرد. سپس توانست این افتخارات را با لس‌آنجلس لیکرز تکرار کند و 5 قهرمانی را به دست آورد تا به پرافتخارترین سرمربی جهان تبدیل شود.

 

بوستون سلتیک؛ بیشترین جام‌های پیاپی

بوستون تحت هدایت ایرباخ تبدیل به یک غول در NBA شد. در بین فصل‌های 59-1958 تا 66-65 هشت قهرمانی پیاپی را کسب کرد. افتخاری که بعید به نظر می‌رسد دوباره تکرار شود. از آن تاریخ به بعد هیچ تیمی بیشتر از سه قهرمانی پیاپی را به دست نیاورد.

 

اسکات اسلیکز؛ بیشترین پاس گل

اسکات اسلیکز آن شب رویایی را این چنین توصیف کرد: یک طوفان کامل بود. در طول 70 فصلی که از NBA می‌گذرد تنها یک بازیکن توانست در یک بازی 30 پاس گل بدهد که آن اسلیکز نام دارد. نه، جان استوکتن (28 پاس)، نه مجیک جانسون (24 پاس) و نه استیو نش (33 پاس) بهترین پاس دهندگان تاریخ این لیگ توانستند این رکورد را بشکنند. ایسنا نوشت: اسکات اسلیکز بسکتبالیست آمریکایی با پیراهن اورلاندو مجیک در 30 دسامبر سال 1995 ، 30 پاس گل داد. بیشترین پاس گل‌هایی که در قرن 21 داده شده 24 پاس است که توسط رامون سیمون (2008 – 2007) و راجان روند (2011 – 2010) به ثبت رسید.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :