موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/96045 :کد

0

کم لطفی لایحه برنامه ششم به بخش تعاون

  شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۵
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -کم لطفی لایحه برنامه ششم به بخش تعاون

برنامه ششم توسعه توجه و نگاه جدی به بخش تعاون ندارد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ششم توسعه توجه و نگاه جدی به بخش تعاون ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی اظهار داشت: اقداماتی در جهت تحقق جایگاه اصلی بخش تعاون در کشور صورت گرفته که کافی نبوده بنابراین باید گام‌هایی موثر و بلندتر در این زمینه به منظور توسعه تعاونی‌ها و رسیدن به جایگاه واقعی آنها برداشته شود. تشکیل و ایجاد شرکت‌های تعاونی، مزیت و ویژگی‌های خوب و بسیاری دارد به‌ طوری که با شرایط امروز که نقدینگی سرگردان زیادی در جامعه وجود دارد این موضوع بیش از پیش مهم بوده و دارای اهمیت است.

 

سلیمی خاطرنشان کرد: این در حالی است که مسئولان و دولت‌ تلاش دارند که این سرمایه‌های سرگردان را به سوی تشکیل تعاونی و تحرک بخش تعاون حرکت دهند چرا که تعاون انگیزه تولید می‌کند که نیاز به فرهنگ‌سازی در این بخش دارد تا گرایش برای راه‌اندازی در بخش تعاون افزایش یابدنماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در بخش توسعه فرهنگ تعاون در کشور گفت: یکی از مشکلات در بخش تعاون، نگاه منفی از برخی عملکردها است که می‌طلبد با فرهنگ‌سازی نگاه به شرکت تعاونی تغییر یافته و شاهد ارتقا و اعتلای این بخش باشیم.

 

تسنیم نوشت: در برنامه ششم توسعه نگاه و توجه ویژه و جدی به بخش تعاون نشده ولی در بخشی که مشکل و بن‌بستی ایجاد می‌شود مجلس آماده است تا مشکل را با قوانین مناسب برطرف کند. مهم‌ترین مشکل تعاونی‌ها دخالت‌های نامناسب است و اگر تعاونی تشکیل می‌شود اعضای آن تعاونی در بخش تقاضا، عرضه و مقدمات باید تصمیم‌گیرنده باشند زیرا گاهی دخالتهای خارجی آسیب‌زا بوده و نتوانستند تعاونی‌ها را سر پا نگه دارند.روال طولانی اداری و بوروکراسی یکی دیگر از مشکلات پیش روی تعاونی‌ها است که می‌طلبد مسئولان این بخش تدبیری برای برطرف کردن این مشکل بیندیشند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :