موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9608 :کد

0

مخالفان توافق به دنبال تغییر نظام سیاسی ایران هستند

  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۳۳۲   
 تحلیل ایران -مخالفان توافق به دنبال تغییر نظام سیاسی ایران هستند

معاون رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: مخالفان توافق هسته ای به دنبال تغییر رژیم در ایران هستند، هدفی که تنها از طریق یک جنگ آشفته و کثیف قابل دستیابی خواهد بود.

معاون رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: مخالفان توافق هسته ای به دنبال تغییر رژیم در ایران هستند، هدفی که تنها از طریق یک جنگ آشفته و کثیف قابل دستیابی خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تایمز اسرائیل، «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنانی خطاب به یهودیان آمریکایی تصریح کرد: تنها چیزی که مخالفان توافق ایران از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل را راضی می کند، تغییر رژیم در ایران است.
وی در ادامه افزود: این هدف تنها با قدرت آمریکا قابل دستیابی خواهد بود که شامل صدها پرواز توسط هواپیماهای جنگنده خواهد بود.
اظهارات بایدن بخشی از تلاش های دولت اوباما برای جلب حمایت یهودیان آمریکایی از توافق هسته ای ایران بوده است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا موسوم به آیپک نیز از سوی دیگر تلاش زیادی را برای مخالفت یهودیان با این توافق آغاز کرده اند.
بایدن در ادامه ضمن حمایت از لغو تحریمهای اعمال شده در ازای محدود شدن برنامه اتمی ایران، گفت: این توافق می تواند مانع از دستیابی ایران به سلاح اتمی شود. حمایت دولت آمریکا از اسرائیل بی سابقه بوده است.
معاون رئیس جمهور آمریکا افزود: اسرائیل هیچ دوستی بزرگتر از آمریکا ندارد و هیچ رئیس جمهوری به اندازه باراک اوباما برای ارتقای امنیت اسرائیل فعالیت نکرده است.
بایدن تاکید کرد: حدود 20 درصد بودجه دفاعی اسرائیل توسط آمریکا تامین می شود.
ایران و قدرت های جهانی پس از نزدیک به 2 سال مذاکره، 23 تیرماه به برجام هسته ای دست یافتند. حامیان برجام بر این باورند که این توافق مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهد شد. رژیم بازرسی ها از تاسیسات ایران و محدودیت های اعمال شده بر ظرفیت غنی سازی اورانیوم، مهمترین استدلال حامیان برجام به شمار می رود. از سوی دیگر منتقدان خواستار بازگشت به میز مذاکره و اعمال تحریم های شدیدتر علیه تهران هستند.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :