موضوعات ‌مرتبط: فناوری امنیت

a/96190 :کد

0

اپل پچ های امنیتی مخصوص ارسال می کند

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -اپل پچ های امنیتی مخصوص ارسال می کند

اپل پچ های امنیتی مخصوص Zero Day را به OS X ارسال می کند

همانطور که پیش ترخواندید، مدتی قبل یک آسیب پذیری zero day در iOS کشف شده بود که باعث شد اپل یک بروزرسانی امنیتی اورژانسی را به همراه iOS 9.3.5 پچ کند. این همان نسخه ایست که اگر تا به حال دانلود نکرده اید، باید سریعاً اقدام کرده و آن را روی آیفون خود نصب کنید. اما حالا به نظر می رسد که این آسیب پذیری باعث آلوده شدن کامپیوترهای مجهز به OS X هم شده است. در ادامه خبر با ما همراه باشید.

 

به گزارش تحلیل ایران،   دلیل اینکه اپل امروز بروزرسانی های جدیدی را برای سافاری 9، OS X EL Capitan و Yosemit ارایه کرد، رفع همین آسیب پذیری جدید است.


در هر حال کاربران عادی در جریان نیستند که باگ های zero day که Trident خوانده می شوند، برای ساخت اسپای ور به خصوصی به نام Pegasus استفاده می شدند.


در دستگاه هایی که هم اکنون آلوده شده اند، هکر می تواند به کمک این آسیب پذیری به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کند و همین ماجرا برای کامپیوترهای مک نیز رخ خواهد داد.


هنوز معلوم نیست که چرا اپل برای عرضه نسخه جدید OS X مدت طولانی تری وقت صرف کرده است اما عرضه دیرهنگام این بروزرسانی هم بهتر از هرگز عرضه نشدن آن است.


همچنین این پچ به طرز عجیبی نسخه های El Capitan و Yosemit سیستم عامل را مورد هدف قرار داده است و ما نمی دانیم که با این اوصاف آیا بیلدهای قدیمی تر OS X امن هستند یا اپل به زودی پچ های امنیتی دیگری را برای آنها عرضه خواهد کرد.


در هر صورت اگر صاحب یک دستگاه iOS یا OS X هستید، در اولین فرصت ممکن به پچ های امنیتی جدید دسترسی پیدا خواهید کرد و احتمال اینکه کسی متوجه نا امن بودن پلتفرم شما شود بسیار کم خواهد شد.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :