موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96197 :کد

0

عربستان با صهیونیستها برای تامین امنیت حجاج قرار داد بست

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -عربستان با صهیونیستها برای تامین امنیت حجاج قرار داد بست

عربستان با صهیونیستها برای تامین امنیت حجاج بیت الله الحرام قرارداد بست

در پی انتشار خبری از سوی رادیو رژیم صهیونیستی مبنی بر این که عربستان برای تامین دست بندهای الکترونیکی زایران بیت الله الحرام با یک شرکتی در تلاویو قرارداد بسته است، ریاض شتابزده واکنش نشان داده است و ان را رد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه الاهرام مصر خبر همکاری قراداد ریاض با رژیم صهیونیستی برای تامین امنیت زایران خانه خدا را روز جمعه به نقل از رادیو رژیم صهیونیستی درج کرد.


به گزارش خبرگزاری آناتولی درپی انتشار این خبر سفارت عربستان در واکنشی شتاب زده اعلام کرد که خبر این رسانه صهیونیستی صحت ندارد.


سفارت عربستان این اخبار را «تبلیغ و ترویج ادعاهای رژیم صهیونیستی» خواند و افزود: ریاض برای دستبندهای الکترونیکی حجاج که باید در طول سفر حج بدست کنند هیچ قراردادی با شرکت های اسراییلی منعقدنکرده است.


این تکذیب سفارت عربستان در حالی است که همه روزه خبرهای جدیدی از تلاش های آشکار و پنهان حکام عربستانی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در رسانه های همگانی منتشر می شود.


در بارزترین نمونه از این دست اقدامات سفر اخیر انور عشقی ژنرال بازنشسته سعودی در راس هیاتی به تلاویو بود که انتشار خبر آن در رسانه ها واکنش های بسیاری علیه این کشور درجهان عرب و جهان اسلام در پی داشت.


عربستان پیشتر اعلام کرده بود امسال حجاج بیت الله الحرام از زمان ورود به سرزمین وحی تا هنگام ترک این کشور دست بندهای الکترونیکی بدست خواهند بست که حامل جی پی اس و اطلاعات فردی و پزشکی آنان می باشد.


این اقدام عربستان در پی فاجعه سال گذشته منا صورت گرفت که طی آن دو هزار و ۳۰۰ حاجی کشته و تعداد زیادی نیز مفقود شدند که تا مدت های زیادی پس ازپایان موسم حج خبری ازآنان دردست نبود.


تاکنون حدود یک میلیون زائر بیت الله الحرام از ۱۶۰کشور برای ادای فریضه حج وارد عربستان شده اند.


مدیریت ضعیف مسوولان عربستانی هرسال سفر حج را برای زایران با مخاطرات و دشواری های زیادی مواجه می کند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :