موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/96227 :کد

0

زمان سرشماری عمومی نفوس و مسکن اعلام شد

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -زمان سرشماری عمومی نفوس و مسکن اعلام شد

فاز نخست این طرح از سوم مهر همزمان با تهران در سراسر کشور آغاز می شود.


مدیر اجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران گفت: فاز نخست این طرح از سوم مهر همزمان با تهران در سراسر کشور آغاز می شود.

به گزارش تحلیل ایران، نعمت الله ترکی با اشاره به آغاز  سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهرماه گفت: این مرحله تا 24 مهر ادامه خواهد داشت. وی با بیان اینکه تفاوت سرشماری سال 95 با سرشماری های قبلی این است که خانوارها در این مدت به صورت اینترنتی ثبت نام می کنند و اطلاعات خواسته شده را به سیستم ارائه می دهند ، گفت: با توجه به زیرساخت های موجود در استان تهران انتظار ما این است که حدود 95 درصد خانوارهای استان تهران به اینترنت دسترسی راحتی داشته باشند و بتوانند به سهولت در این زمان اطلاعات خود را ارائه دهند.
 
میزان نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با بیان اینکه استاندار رئیس ستاد سرشماری و بنده مدیر اجرایی آن هستم ، افزود: در فاز دوم از 25 مهر تا 25 آبان آمارگیران با مراجعه به منازل مردم طرح سرشماری را تکمیل می کنند.خانوارهایی که ثبت نام اینترنتی کرده اند بعد از ثبت نهایی یک کد رهگیری دریافت خواهند کرد که در مرحله دوم آن را به مأموران سرشماری ارائه خواهند داد.
 
ترکی افزود: اگر به هر دلیلی خانواده ای ثبت نام اینترنتی انجام نداده باشد در مرحله دوم با مراجعه مأموران سرشماری ، اطلاعات درخواستی را به مأمور ارائه خواهد داد.  ثبت کاغذی در این دوره کاملاً حذف شده است و همه مأموران به تبلت مجهز هستند و اطلاعات خانوارها یا کدرهگیری آنها را به صورت آنلاین در تبلت خود وارد می کنند و مرکز آمار می تواند به صورت لحظه ای پیشرفت کار را ملاحظه کند.
 
ترکی افزود: همچنین برای خانوارهایی که به هنگام مراجعه مأموران سرشماری غایب هستند امکان انجام سرشماری تلفنی فراهم شده است. مدیراجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران با بیان اینکه مأموران به هنگام مراجعه به درب خانه های مردم باید لباس فرم و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند ، گفت : در طرح سرشماری استان تهران بیش از 6 هزار و 300 نفر شرکت خواهند کرد.
 
وی افزود: در شهرستان ها ریاست سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بر عهده فرماندار است. ترکی با بیان اینکه در 22 منطقه تهران با همکاری شهرداری تهران 22 ستاد سرشماری مستقر خواهد شد ، از رسانه ها خواست در اطلاع رسانی به مردم ، ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران را یاری کنند.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :