موضوعات ‌مرتبط: ورزشی پارالمپیک

a/96274 :کد

0

آمادگی کامل بسکتبال با ویلچر ایران در پارالمپیک ریو

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -آمادگی کامل بسکتبال با ویلچر ایران در پارالمپیک ریو

بسکتبال با ویلچر ایران در هشت سال گذشته دوران سختی را سپری کرده است و امیدواریم بتوانیم در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو با نتایج درخشان این دوران سخت را فراموش کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر ایران روز یکشنبه، گفت: بسکتبال با ویلچر ایران در هشت سال گذشته دوران سختی را سپری کرده است و امیدواریم بتوانیم در بازی های المپیک 2016 ریو با نتایج درخشان این دوران سخت را فراموش کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ «عباس آقا کوچکی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،گفت: هشت سال دوری از مسابقات بین المللی، آسیب زیادی به بسکتبال با ویلچر ایران وارد کرد.


بسکتبال با ویلچر ایران به دلیل ایستادگی بر اصول اعتقادی خود در رقابت های جهانی و حاضر نشدن مقابل رژیم صهیونیستی، هشت سال محروم شد. 
وی افزود: برغم این محرومیت، با تلاش فراوان چراغ بسکتبال با ویلچر را در داخل کشور روشن نگاه داشتیم و مسابقات مختلفی را در کشور برگزار کردیم تا سطح آمادگی بسکتبالیست ها همواره حفظ شود.


سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر ایران،گفت: پس از رفع محرومیت، اردوهای کوتاه مدت و بلندمدت تیم بسکتبال با ویلچر ایران برگزار شد و در حال حاضر تیم با آمادگی کامل در بازی های پارالمپیک 2016 ریو شرکت کرده است.


آقاکوچکی افزود: بازی های بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2016 ریو در دو گروه شش تیمی برگزار می شود و تیم های ایران، آلمان، انگلیس، آمریکا، برزیل و الجزایر در گروه دوم این رقابت ها حضور دارند.
وی گفت: بازی های گروه دوم رقابت های بسکتبال با ویلچر از 18 شهریور با رقابت ایران و آلمان آغاز می شود و هر روز ادامه خواهد یافت.


سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر ایران گفت: تیم بسکتبال با ویلچر ایران به ترتیب با تیم های انگلیس، آمریکا، برزیل و الجزایر مسابقه می دهد و بسیار امیدوار هستیم با همت ملی پوشان بتوانیم به مرحله حذفی صعود کنیم.


تیم بسکتبال با ویلچر ایران با ترکیب مرتضی ابراهیمی، اسماعیل حسین پور، سامان بلاغی، ایمان بک زاده، محمد صحی، محسن طلوعی، مرتضی عابدی، حسن عبدی، وحید غلام آزاد، محمد محمدنژاد، حکیم منصوری و امید هادی اظهر در پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو شرکت کرده است.


تیم بسکتبال با ویلچر ایران در بازی های پارالمپیک 2004 آتن و 2008 پکن نیز حضور داشته است.
پانزدهمین دوره مسابقات پارالمپیک 2016 ریو از 17 تا 28 شهریورماه در ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود. کاروان پارالمپیک ایران با 111 ورزشکار در این دوره از بازی ها شرکت می کند. این هشتمین حضور ورزش ایران در بازی های پارالمپیک است.


کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته آقایان و بانوان، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر شرکت می کنند

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :