موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/96346 :کد

0

پخش ۷ مستند از فاجعه منا

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -پخش ۷ مستند از فاجعه منا

به مناسبت هفته حج و نزدیک شدن به سالروز فاجعه منا ۷ مستند با محور گفتگو با حاضران در مراسم حج سال گذشته از شبکه یک سیما پخش می شود.

 

 

 

به مناسبت هفته حج و نزدیک شدن به سالروز فاجعه منا 7 مستند با محور گفتگو با حاضران در مراسم حج سال گذشته از شبکه یک سیما پخش می شود.
به گزارش تحلیل ایران، در این مستندها که از این هفته هر روز ( بجز جمعه) ساعت 18:30 پخش می شود با برخی از زائران شهید و خانواه‌های شان قبل از شهادت مصاحبه شده است.
 
گفتگو با آسیب دیدگان و خانواده های شهدای منا از دیگر بخش های این مستندهاست.
همچنین 3 مستند از این 7 مستند مربوط به کاروان جانبازان دفاع مقدس است که تعدادی از آنها در حادثه منا به شهادت رسیده اند. 
 
مسیر عاشقی، گذرگاه جانان و عطش عاشقی که به تهیه‌کنندگی محمد برادران کاظمیان ساخته شده است نام این مستندهاست و در آن تصاویری از حرکت جانبازان به سوی مکه معظمه و گفتگو با خانواده های آنها قبل و بعد از شهادت پخش می شود.
 
بن بست 204 به تهیه کنندگی احمد کاوه مستند دیگری است که به گفتگو با شاهدان عینی در فاجعه منا  اختصاص دارد و هر کدام از شاهدان از لحظات شروع حادثه و علت آن و اقدامات ماموران سعودی در زمان فاجعه صحبت می کنند.
 
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی نوشت: مستند یک روز طولانی به تهیه کنندگی رضا محمدنیا نیز امروز یکشنبه حدود ساعت 30 : 18 دقیقه پخش می شود و شامل  مصاحبه با شاهدان عینی و تصاویری از فاجعه منا و مصاحبه با زائران خارجی تبعه فرانسه در باره این فاجعه است.
 
آخرین مستند هم به نام "سد شیطان" به تهیه کنندگی داریوش دلیری شامل  گفتگوی یکی از مجریان صداوسیما در بیمارستان با حادثه دیدگان فاجعه منا است. این مجری از زائرانی که در این حادثه صدمه دیده اند درباره چگونگی وقوع فاجعه منا می پرسد.
 
این 7 مستند به همت ستاد حج و زیارت صدا و سیما تهیه شده است و از شبکه یک سیما پخش می شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :