موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/96347 :کد

0

داعش از آخرین مناطق در مرز سوریه و ترکیه بیرون رانده شد

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -داعش از آخرین مناطق در مرز سوریه و ترکیه بیرون رانده شد

بر اساس اعلام نهاد وابسته به مخالفان سوری تروریستهای داعش از آخرین مناطق تحت کنترل در مرز سوریه و ترکیه، بیرون رانده شده اند.

 

 

 

بر اساس اعلام نهاد وابسته به مخالفان سوری تروریستهای داعش از آخرین مناطق تحت کنترل در مرز سوریه و ترکیه، بیرون رانده شده اند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، نهاد نظارتی حقوق بشر سوریه مستقر در لندن (وابسته به مخالفان)، اعلام کرد: گروه تروریستی داعش ارتباط خود با دنیای خارج را پس از خروج از روستاهای باقی مانده مرزی از دست داد.


در این گزارش آمده است: شبه نظامیان و گروه های مسلح که توسط تانک ها و جنگنده های ارتش ترکیه حمایت می شوند، کنترل تعداد دیگری از روستاهای مرزی سوریه را در اختیار گرفته اند و به حضور داعش در مناطق مرزی سوریه و ترکیه پایان داده اند.


تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: پیشروی نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان سوری مورد حمایت آنکارا در شرایطی است که نیروهای مسلح ترکیه طی روزهای گذشته عملیات نظامی را در مناطق مرزی با سوریه انجام داده اند.


ترکیه بارها ادعا کرده است که هدف اصلی از این عملیات نظامی، مقابله با تروریست های داعش و کردهای سوریه بوده است. آنکارا اعلام کرده است که کردها به قول خود مبنی بر بازگشت به شرق رودخانه فرات عمل نکرده اند.


کردهای سوریه متحد اصلی آمریکا برای مقابله با تروریست های داعش به شمار می روند. عملیات ارتش ترکیه علیه کردهای سوریه از آن جهت حساسیت زیادی دارد که کردهای سوریه متحد اصلی و مهم آمریکا برای مقابله با داعش در سوریه به شمار می روند.


ترکیه به شدت مخالف ایجاد یک منطقه تحت تسلط کردها در شمال سوریه است. آنکارا اعلام کرده است که کردها به قولی که به ائتلاف آمریکایی داده اند مبنی بر اینکه پس از تصرف شهر منبیج به شرق فرات بازمی گردند، عمل نکرده اند.


عملیات نظامی ترکیه در جرابلس در حالی ادامه دارد که وزارت خارجه سوریه این اقدام را نقض حاکمیت خود دانسته است.


نخست وزیر ترکیه: هرگز اجازه تشکیل کشور ساختگی در شمال سوریه را نمی دهیم

بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که آنکارا هرگز اجازه تشکیل یک کشور ساختگی در شمال سوریه را نخواهد داد. وی ضمن اشاره به پیشروی کردها به سوی شمال سوریه، تصریح کرد: ترکیه قصد دارد تا جلوی این پیشروی را بگیرد.


یلدریم در سخنانی در دیاربکر افزود: دولت ترکیه قصد دارد برنامه سرمایه گذاری را برای بازسازی مناطق آسیب دیده از عملیات امنیتی ارتش در مناطق کردنشین ، اجرا کند.


وی گفت: ما با عملیات سپر فرات اینجا هستیم، ما برای دفاع و حفاظت از مرزهای خود اینجا هستیم، تا برای شهروندان مان امنیت را برقرار کنیم و هویت و همگرایی سوریه را حفظ کنیم.


ترکیه بیش از 3 دهه است که در حال مقابله با شبه نظامیان کرد در جنوب شرق این کشور است. آنکارا نگران آن است که پیشروی کردهای سوریه به سوی مناطق مرزی، موجب تحریک بیشتر شبه نظامیان پ ک ک شود.


در حالی که ترکیه شبه نظامیان پ ک ک و شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به "وای پی جی" (YPG) را سازمان های تروریستی می داند ولی آمریکا و اروپا تنها پ ک ک را یک گروه تروریستی ارزیابی کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :