موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/96360 :کد

0

سامسونگ گوشی های نوت ۷ معیوب را رسماً فرا نخوانده است

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -سامسونگ گوشی های نوت ۷ معیوب را رسماً فرا نخوانده است

Consumer Reports: سامسونگ گوشی های گلکسی نوت ۷ معیوب را رسماً فرا نخوانده است

بسیاری از ناظران صنعت امتیاز بالایی را به سامسونگ اعطا کرده بودند به این دلیل که به سرعت به مشکل باتری گلکسی نوت 7 واکنش نشان داده بود. این تولید کننده فروش گلکسی نوت 7 را متوقف کرد و مانع ارسال این گوشی به مناطق مختلف شد و پیشنهاد کرد که کاربران گلکسی نوت 7 خریداری شده را با دستگاه دیگر تعویض کنند. اما Consumer Reports معتقد است که سامسونگ به اندازه کافی برای رفع این مشکل تلاش نکرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، پاسخ سامسونگ برای تعویض 35 قطعه گلکسی نوت 7 آسیب دیده برای این شرکت گران تمام خواهد شد چون این گوشی تقاضای بالایی داشت. برخی از گزارشات حاکی از آن است که این شرکت باید 1.5 میلیارد دلار هزینه کند اما Consumer Reports می خواهد که سامسونگ حرکتی در راستای  فراخوانی رسمی این فبلت جدید انجام دهد. با فراخوانی رسمی این محصول، کمیته امنیت محصولات مشتریان نیز  روی کار می آید و فروش گلکسی نوت 7 غیر قانونی خواهد شد. از سوی دیگر Consumer Reports خرده فروشان بیشماری را چک کرده و متوجه شده که بسیاری از آنها هنوز گلکسی نوت 7 می فروشند.


بر خلاف سر تیترهای بیشماری که اعلام کرده اند سامسونگ باید یک فراخوانی رسمی برای این گوشی به عمل بیاورد، ظاهراً هیچ خبری از فراخوانی رسمی نیست. مدیر تست های الکترونیکی Consumer Reports این مشکل را جدی خواند و گفت: ما به طور خاص نگران دستگاه هایی هستیم که هم اکنون در حال فروش هستند. سازمان حمایت از مشتریان به افرادی که از گلکسی نوت 7 استفاده می کنند توصیه می کند اگر به هنگام شارژ، دستگاه به شدت داغ شد آن را از برق بکشند. همچنین توصیه شده است این محصول را به فروشگاهی که دستگاه را خریداری کرده اید بازگردانید.


حدود یک هفته پیش بود که اولین گزارش انفجار گلکسی نوت 7 در فضای مجازی منتشر شد و چند روز بعد، دومین قطعه نیز آتش گرفت. از آنجایی که هر دو حادثه در زمان شارژ کردن گوشی رخ داد، سامسونگ باتری این محصول را بررسی کرد و متوجه شد که سلول های باتری معیوب است. البته سلول های به کار رفته در گوشی های موجود در چین متفاوت است و گوشی های این منطقه با مشکل مواجه نیستند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :